Komentáře

Energie z lidí je silnější než únava, říká o probíhající kampani Ondřej Kolek

23. 05. 2019
Sdílet na Facebooku Tweet

Předvolební kampaň do Evropského parlamentu vrcholí. Po celé republice můžete registrovat pirátské dobrovolníky a kandidáty v ulicích s novinami nebo třeba u našich petičních stánků. Jedním z osmadvaceti kandidátů je s číslem šest krajský předseda Pirátů v Libereckém kraji Ondřej Kolek. Ten nám s lehkou nadsázkou shrnul své dojmy přímo z terénu.
 

kolek-cervinka-a spol-main

Kampaň je náročná, vysilující. Lítám z jednoho místa na druhé a to před prací, po práci, nebo v rámci "dovolené". Včera jsem přijel prochladlý z České Lípy, snědl polévku a natáhl si nohy, že si na chvilku odpočinu, ale okamžitě jsem nechtěně usnul a probudil se až za dvě hodiny. Tak akorát, abych vyrazil na další setkání do Liberce.

Mnohem silnější než vyčerpanost je ale energie, kterou mi dávají lidé na ulici otevřenou podporou Pirátů. Potkal jsem řadu dalších Pirátů, díky kterým se ve straně cítím víc jako mezi přáteli. Ta pospolitost a činorodost lidí, kteří pro kampaň dýchají, ačkoliv nejsou ani na kandidátce, je ohromně posilující.

Piráti jsou programově konzistentní, takže se lidé nejčastěji ptají, s kým budeme spolupracovat, v jaké politické skupině v europarlamentu budeme. Odpovídám, že v úvahu připadá jak nějaká nová liberální skupina, tak třeba ALDE bez ANO. Greens-EFA nám jsou blízcí duševně, ale programově jsou dosti levicoví. Bude to složitá rovnice hned v pondělí 27. května.

Asi nejotevřenější k diskuzi na ulici jsou starší dámy, které často nechápou, proč má Ivan Bartoš tu věc na hlavě. Tak jim odpovídám, že důležité je to, co má v hlavě a s tím na hlavě, že chodí do kadeřnictví. Hell.cz u toho nezmiňuji. :)

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Ondřej Kolek/Redakce

Štítky: #eurovolby #Evropské volby #Evropský parlament #Liberecký kraj #Ondřej Kolek #předvolební kampaň

Související články

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.