Archiv

„Kulich“ z Motola: Byla porušena moje autorská práva!

23. 09. 2011
Sdílet na Facebooku Tweet

Arogance mocných nezná mezí. Po Kristýně Kočí, která si nárokovala zákaz kopírování nahrávky s kuloárními sprosťárnami, se přihlásil další politik, který zneužívá autorská práva, aby zamezil šíření informací.

KulichLudvik
Ředitel motolské nemocnice Miloslav Ludvík (ČSSD) na videu otevřeně hovořil o protekčních pacientech a zmanipulovaných veřejných zakázkách:

„Páni přednostové a primáři samostatných oddělení velmi dobře vědí, že my sice občas soutěžíme, ale ta soutěž vypadá tak: je pět firem, které mohou dodat materiál, tak se řekne firma A se zúčastní, firma B se zúčastní, firma C se zúčastní, firma D vyhraje, firma E se zúčastní. Příště se to prohodí. Fakt si myslíte, že to nevím?“

Ludvík podal na policii trestní oznámení, aby vyšetřila únik videa z nemocnice. Policie ale případ s takzvanými „kulichy“ odložila, protože se nestal trestný čin. Ludvík tvrdil, že video na server youtube.com umístila bývalá tisková mluvčí Eva Jurinová.

„My všichni to víme, jen policie to neví. Stačí si přitom položit otázku, pro koho to bylo výhodné. A že nebyl spáchán trestný čin? A co krádež nebo porušování autorských práv?“ míní Ludvík.

Ludvík není první, kdo se takto vymlouvá. Kvůli údajným autorským právům chtěla zakázat šíření nahrávky i Kristýna Kočí. Kopírovacího monopolu se chtěl domáhat i Milouš Jakeš, protože z projevu na Červeném hrádku nedostával žádné poplatky.
  Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Stanislav Bezoušek

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.