Aktuality

Startujeme! Diskutujte s Piráty na supermoderním plavidle PORT X již dnes

13. 05. 2019 | 2 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Piráti pokračují v inovativním pojetí kampaně do Evropského parlamentu. Po rozšířené realitě, která nabídla voličům nevšední využití Pirátských listů, voliče zvou na palubu supermoderního plavidla PORT X, kde se odehrají diskuse s kandidáty, poslanci, senátory a pražskými zastupiteli. Na náplavce budou dveře otevřeny veřejnosti od pondělí 13. 5. do čtvrtka 16. 5. v časech od 10:00 do 22:00. Program bude přenášen živě, aby voliči, kteří si chtějí udělat názor na pirátské kandidáty, měli prostor pokládat kandidátům dotazy.

portx-main

Přenos bude probíhat vždy v předem ohlášených časech a na facebookových stránkách České pirátské strany, kde bude zároveň prostor na reakce. Streaming bude ve formě 2D i 3D (360°live), tak aby se mohli v debatě objevit i samotní tazatelé a publikum. Jednotlivé bloky budou otevřeny pro veřejnost v limitovaném počtu 40 posluchačů.

Koncept kampaně Klub Evropa trefně poukazuje na výhody členství, které si často ani neuvědomujeme, jelikož je považujeme za automatické. „Členství v klubu, které známe všichni z běžného života – kde nám benefity nabízejí posilovny, wellness centra a jiné za fixní měsíční paušál – zde posloužila jako příměr k členství v EU. To nabízí svým způsobem výhody, které si dnešní generace často ani neuvědomuje. Chceme lidem představit benefity členství v evropském společenství a poukázat na to, že tak úplně samozřejmé nejsou,” říká lídr pirátské kandidátky Marcel Kolaja.

„Vybrali jsme si formu živého přenosu, neboť je autentický a voliči si ho mohou přehrát ihned i dodatečně. Streaming je zároveň náročný formát, který neodpouští chyby. My jsme přesvědčení o kvalitě našich kandidátů a chceme představit jejich kompetence co nejširšímu publiku,“ pokračuje a dodává: „Některá témata i jejich komplexní řešení se dost často nedaří voličům vysvětlit klasickými materiály, jako jsou letáky či volební spoty. Proto jsme doplnili náš předvolební mix o debaty, které mají za cíl zapojit voliče a ukázat, že před i po volbách chceme naše řešení diskutovat s lidmi."

Ve čtyřech dnech budeme mluvit například o Brexitu, možnostech reformy EU, životním prostředí, daňových rájích nebo postavení žen v politice. Kromě toho se objeví primátor Zdeněk Hřib a senátoři Láska a Wagenknecht.

PROGRAM CELÉHO TÝDNE:
PONDĚLÍ, 13. května
10:00 - Markétka Gregorová a Jan Hora (Zbraňová legislativa a bezpečnost)
12:00 - Markétka Gregorová (Vylepšíme Evropu)

Jak zdokonalit Evropu a jakým způsobem mohou Piráti přispět? Co konkrétně mají Piráti v Evropě v plánu a jak se na tom můžeme podílet? Setkání s vybranými ambasadory, dotazy ze sociálních sítí a z publika na téma, jak může malá země prosazovat svou politiku.

14:00 - Jana Koláříková a Olga Richterova (Pirátky v politice)
15:30 - Jana Koláříková (EU a rozvojové projekty)
18:00 - Marcel Kolaja (Svobodná Evropa online i offline)
Volný pohyb, práce a studium v Evropě. Regulace internetu, digitální inovace a podpora start-upů. Jak pracujeme s otevřenými daty a jak se otevírat voličům? Dá se lépe přiblížit fungování EU voličům?
20:00 slam poetry o EU - Tukan (Robert Netuka)

ÚTERÝ, 14. května
10:00 - Expats brunch on board
Ptáme se expatů, jak vidí pirátské šance v evropských volbách a jak vnímají českou politiku v kontextu Evropy. Jak se změnilo vnímání ČR za posledních 10 let a zda se vzdalujeme od prozápadního kurzu zahraniční politiky?
12:00 Jana Koláříková (Spravedlnost)
Lze zamezit dvojí kvalitě potravin? Jak zaručit pěstování jídla na úkor řepky pro palivo? Jak podporovat konkurenceschopnost malých pěstitelů a chovatelů? Jak si stojíme v rovných příležitostech oproti ostatním zemím? Můžeme zaručit spravedlivé a srovnatelné příjmy pro ženy a muže?
14:00 - Mikuláš Peksa (Jak se daní molochy?)
Co nás stojí a kolik nám dává EU? Jak zajistit férové zdanění digitálních gigantů? Co je to digitální daň? Jak zabezpečit transparentní hospodaření s evropskými penězi? Jak zaručit dominanci Evropy na poli technologií?
14:30 - David František Wagner, Mikuláš Peksa, Lukáš Lev Červinka (Brexit a reforma EU)
Rozprava nad osudem Británie. Jaké jsou vyhlídky a možnosti rozchodu? Existuje alternativa pro EU z pozice České republiky? Lze EU reformovat? A jaký by měl být její cíl?

STŘEDA, 15. května
12:00 - Ondřej Profant (Public money, public code)
14:00 - Janusz Konieczny a další (Proti korupci!)
16:00 - Dušan Majer (Mise Exomars 2020)
17:30 - Petr Tresnak, Daniel Mazur, Jan Adamec, Jiří Dohnal (Pirátské starosti)
Zpovídáme pirátské starosty. Jak funguje Praha pod správou Pirátů? Jak si stojíme proti ostatním evropským metropolím? Jak mohou pomoci Piráti EU v lepším fungování? Nové role pirátů od opozice k zodpovědné roli tvůrců evropské politiky.
19:00 - Senátoři Václav Láska a Lukáš Wagenknecht
Dokážeme ochránit renomé a důstojnost ČR v Evropě? Jak fungují Piráti coby hlídací psi v ČR a v EU? Jaké jsou vyhlídky na vyšetření kauz spojených s českým premiérem?
20:00 - 22:00 Promítání filmu BREXIT
22:00 Štěpán STEPHUNK T z Liquid Harmony 22:00 - 23:30

ČTVRTEK, 16. května
10:00 - Lukáš Blažej (EU zevnitř a volební systém)
11:55 - Lukáš Blažej (Za pět dvanáct – udržitelná hodinka)
Životní prostředí jako nejdůležitější politické téma. Dá se přežít na planetě a zvrátit trendy, které se každý den množí ve formě alarmujících zpráv? Jak je na tom Evropa s prosazováním udržitelné agendy? Jak omezit jednorázové plasty a spotřebu?
14:00 - Petr Jirman (Příběh bruselského auditora)
16:00 - Zdeněk Hřib - primátor Prahy, Ondřej Kedrigern Profant, Jan Adamec
18:00 - Jan Vrobel, Patrick Zandl a další (Za Hranice Evropy)
Jak můžeme v rámci evropského společenství uskutečňovat ty nejsmělejší plány? Jak vidí Piráti budoucnost planety a jaká je souvislost mezi rostoucí úlohou techniky a technologií a budoucností lidstva? Zachrání nás technologie?
20:00 DJ Petr Hanák DJ Robot + slam Anatol Svahilec

Na místě můžete také podepsat naši Petici za důstojnou reprezentaci Česka v Evropské radě, ve které vyzýváme našeho pemiéra.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #Evropské volby #loď #Marcel Kolaja

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.