Komentáře

Markéta Gregorová: Chceme zjednodušit zapojení občanů do rozhodování o jejich budoucnosti v EU

13. 05. 2019 | 1 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Evropská unie není vzdálená instituce žijící svým životem – jsme to my všichni. Přesto vnímám, že máme někdy problém se orientovat či přímo angažovat v evropské politice. Chci to změnit.

marketa-gregorova-main

Česká republika je plnohodnotným členem Evropské unie. I tak se ale občas může zdát, že si Česko s EU nerozumí, respektive že si my Češi nerozumíme s Bruselem a tamními politiky. Nemyslím si, že je to chyba na jedné nebo druhé straně, spíše chybí komunikační most. Právě tuto roli chtějí zastoupit Piráti. V europarlamentu chceme pochopitelně prosazovat náš pirátský program. O programu i o lidech, kteří jej budou prosazovat, se můžete dočíst zde v Pirátských listech nebo na webu www.evropapotrebuje.cz. Součástí naší práce v EP bude debata nad programem jak s politickými partnery, tak s voliči. Evropská unie není vzdálená instituce žijící svým životem – jsme to my všichni.

Přesto vnímám, že máme někdy problém se orientovat či přímo se podílet na evropské politice. Chci to změnit. Cestu vidím v pravidelném a srozumitelném informování o práci v Evropském parlamentu, o fungování Unie a v neposlední řadě o zákonech projednávaných i přijatých a jejich významu pro občany Česka. Mým cílem bude zjednodušit zapojení občanů do rozhodování o jejich budoucnosti i na evropské úrovni. Právě díky tomu dosáhneme dohody, přijatelných řešení a informované společnosti. Věřím, že poctivá práce, otevřenost a dostatečná komunikace je lék na mnohá nedorozumění. A také že transparentní pirátská politika a rozhodnutí učiněná na základě kvalitních informací je přesně to, co Česká republika v Unii potřebuje, a nejen ona.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Markéta Gregorová

Štítky: #eurovolby #Evropský parlament #Markéta Gregorová

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.