Kauzy

Říká prezident Zeman pravdu o nezvěstné analýze ministryně Benešové? Jakub Michálek interpeluje

07. 05. 2019 | 3 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek podal Kanceláři prezidenta republiky a ministru spravedlnosti žádost o poskytnutí analýzy, kterou zpracovala Marie Benešová pro prezidenta Miloše Zemana. Jenže o dokumentu nikdo nic neví, slehla se po něm zem.

kolaz-michalek-zeman

Analýza vypracovaná Benešovou měla zjistit, jak snadno lze v Česku objednat trestní stíhání. Podle slov prezidenta republiky byla analýza poskytnuta ministru spravedlnosti. Nyní Hrad i Ministerstvo spravedlnosti ČR popírají její existenci a poslanec Michálek kvůli tomu ministryni spravedlnosti Benešovou interpeloval.

 

Analýza vypracovaná paní ministryní je nezvěstná. Ministerstvo spravedlnosti na mou žádost odpovědělo, že takovou analýzou nedisponuje. Analýzu nemá k dispozici ani Kancelář prezidenta republiky. Tyto odpovědi popírají výroky Miloše Zemana, který si měl analýzu u paní Benešové objednat a poté předat ministru spravedlnosti. Je to stejné jako s údajným článkem Ferdinanda Peroutky Hitler je gentleman, který je rovněž nezvěstný,“ uvedl Jakub Michálek.

 

Vzhledem k nejasnostem ohledně tohoto dokumentu jsem interpeloval paní ministryni Benešovou, aby celou situaci osobně vysvětlila a případnou analýzu sama zveřejnila, vysvětlil k interpelaci předseda poslaneckého klubu Pirátů.

 

 

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #interpelace #Jakub Michálek

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.