Aktuality

Nechceme se za Babiše stydět! Podepište petici za důstojnou reprezentaci Česka v Evropské radě

02. 05. 2019 | 2 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

My, níže podepsaní, požadujeme, aby premiér Andrej Babiš nereprezentoval Českou republiku  v Evropské radě a během dalších zahraničních jednání do doby, než se očistí v kauze Čapí hnízdo a začne dodržovat evropské předpisy ke střetu zájmů. Petice je určená Vládě České republiky podle § 1 zákona č. 85/1990 Sb., o právu petičním.

start-eurokampan-petice

Mikuláš Peksa drží v ruce petici České pirátské strany namířenou proti střetu zájmů premiéra Andreje Babiše.

V dubnu 2019 policie navrhla obžalovat Andreje Babiše kvůli 50milionové dotaci pro Farmu Čapí hnízdo, která byla v době získání dotace nejpravděpodobněji propojena s koncernem Agrofert. Tato dotace měla být přitom určena výhradně pro malé a střední podniky. Existuje tedy důvodné podezření ze spáchání trestného činu. 

V srpnu 2018 vstoupilo v účinnost evropské finanční nařízení ke střetu zájmů, které ukládá povinnost zamezit střetu zájmů při přerozdělování evropských dotací. Podle názorů celé řady expertů a dokonce i právníků Evropské komise je Andrej Babiš jako premiér ve střetu zájmů s ohledem na to, že je skutečným majitelem koncernu Agrofert čerpajícího dotace. Evropská komise dostala ze strany Transparency International a Pirátů podnět tento střet zájmů posoudit.

Andrej Babiš je v zásadním střetu zájmů, jelikož jeho vláda ovlivňuje dotační politiku a tímto i miliardové dotace pro koncern Agrofert. Kromě toho za vlády Andreje Babiše dochází ke změnám u bezpečnostních složek, a přitom je premiér Babiš zároveň stíhán. To považujeme za nedůstojné a v přímém rozporu se zájmy Česka.

Tímto tedy vybízíme premiéra Andreje Babiše k předání funkce premiéra osobě, která není podezřelá ze zneužití evropských peněz.

Petiční výbor ve složení:

Bc. Marcel Kolaja, nar. 29. 6. 1980, bytem Zaječí hora 100/10, 612 00 Brno
Mgr. Mikuláš Peksa, nar. 18. 6.1986, bytem Platanová 2204/2, 41201 Litoměřice
Bc. Janusz Konieczny, nar. 28.1. 1986, bytem Vendryně 430, 73994, Vendryně
Mgr. David František Wagner, nar. 14.11.1988, bytem Jaurisova 17, 14000 Praha 4
zastupuje: Bc. Marcel Kolaja

Vytiskněte si a podepište petici, která hájí zájem nás všech.

Vyplněné archy můžete posílat poštou na adresu Česká pirátská strana, Na Moráni 360/3, 128 00 Praha 2. Petici také můžete podepsat na všech pirátských centrech a stáncích.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #Andrej Babiš #CeskaPiratskaStrana #Evropské volby #petice

Související články

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.