Svět

Voleb do europarlamentu se můžete zúčastnit i bez cestování

27. 04. 2019 | 7 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Piráti opět pomáhají s vyřizováním voličských průkazů. Díky tomu mohou například studenti volit v místě, kde studují. Odpadá tak nutnost cestovat často i několik hodin do místa trvalého bydliště. To totiž často voliče odradí. V minulosti mělo vyřizování voličských průkazů velký úspěch. Proto i ve volbách do europarlamentu bude možné si o průkaz bezplatně požádat například v Praze, Brně, Ostravě či Olomouci.

hlasovací lístek

„Volební účast do europarlamentu patří mezi ty vůbec nejnižší, přitom nejsou o nic méně důležité než jiné. Vnímám to jako výzvu pro politiky, snažit se to změnit.” říká lídr kandidátky do Europarlamentu, Marcel Kolaja.  Ani tentokrát totiž není možné volit elektronicky či korespondenčně.

O voličské průkazy je možné si zažádat například prostřednictvím datové schránky nebo na úřadě. S Piráty to ale občané zvládnou třeba v kavárně. Nepotřebují ani úředně ověřený podpis – vše, včetně nákladů a účasti notáře či advokáta, zajistí Piráti. Akce proběhnou ve větších městech. Konkrétní seznam míst i časů je k dispozici na facebookové stránce.

S sebou občané potřebují pouze doklad totožnosti. Stačí na místě vyplnit žádost, nechat si u přítomného notáře ověřit podpis a je hotovo. Voličský průkaz voličům dorazí poštou po 9. květnu 2019.

Volit je důležité. A díky voličským průkazům to ani není složité. Stačí se rozhodnout a jít.

 

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Irena Milá

Štítky: #eurovolby #Evropská unie

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.