Média

Piráti spustili fundraisingovou kampaň na Startovači

15. 04. 2019 | 4 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Pirátská strana sází před volbami do Evropského parlamentu, podobně jako v předchozích kampaních, na podporu svých voličů, příznivců a dobrovolníků. Právě díky jejich pomoci Piráti uspořádali v roce 2017 historicky nejefektivnější kampaň ve volbách do Poslanecké sněmovny. 

EP kandidáti

24. a 25. května proběhnou volby do Evropského parlamentu a ani v tomto případě neučiní Piráti výjimku a zůstanou u střízlivého rozpočtu. Jedním ze zdrojů financování kampaně je crowdfunding. Každý zájemce se může stát sponzorem pirátské kampaně a získat některou z unikátních odměn. Fundraisingovou kampaň Evropa potřebuje Piráty! naleznete na serveru Startovač. Až do 2. května budete moci přispět na volební kampaň Pirátů pro evropské volby. Podle výše darovaného příspěvku si budete moci vybrat některou ze čtrnácti odměn. Stanovenou cílovou částkou je 500 tisíc korun.

Hromadné financování využili Piráti poprvé v létě 2017, když na svou plavbu do Sněmovny vybrali třičtvrtě milionu korun. Díky tomu mohla ekologická solární loď brázdit vody Labe a Vltavy. Během kotvení lodi v některém z českých přístavů pak byla možnost setkat se a debatovat s kandidáty Pirátů nebo si užít některou z doprovodných kulturních akcí.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Jakub Dušánek

Štítky: #eurovolby #Evropská unie #Evropské volby #Finance #předvolební kampaň

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.