Komentáře

Zastrašování na Piráty nefunguje

05. 04. 2019
Sdílet na Facebooku Tweet

Co všechno může způsobit nevinná, ale trefná otázka na veřejné tiskové konferenci? Prudkou reakci ODS v čele s náměstkem Pavlem Šindelářem a mocným mužem z teplárny Romanem Jurečkem.
 

Bosák Šrámek

Na začátku bylo naše tradiční setkání s novináři před konáním městského zastupitelstva. Hned na začátku jsme oznámili, že hodláme prověřit informace, které se k nám dostávaly z různých zdrojů. A to, zda se v Plzni spalují ostravské kaly. Jako zastupitelé máme ze zákona právo pokládat vedení města a představitelům městských firem a organizací dotazy.

Jádrem spekulací je podobnost kontejnerů, kterými vozí firma AVE CZ kaly z ostravských lagun s těmi, které používá koncern EPH u nás v Plzni. Lidé se pochopitelně obávají, informace mají kusé a vědí, že firma AVE CZ, dceřiná firma holdingu EPH, má se spalováním kalů trable. Proto bylo našim hlavním cílem tyto spekulace vyvrátit a dostat od odpovědných politiků jasnou odpověď.

Reakce náměstka Šindeláře i pana Jurečka byla tradičním obrazem toho, jak ODS přistupuje k informování občanů. Místo věcné odpovědi a informování veřejnosti Piráty napadl, aniž by otázka veřejně zazněla, a začal vyhrožovat „právními kroky“.

Pokud koaliční politici nemají dostatek slušnosti a odvahy odpovědět na dotazy znepokojené veřejnosti, tak je to pochopitelně úkolem opozice. Piráti nejsou v politice proto, aby se schovávali za záda kmotrů. Připadá nám, že celé vyhrožování je snahou nás umlčet. Nenecháme omezovat naši svobodu projevu a právo vykonávat takovou politickou práci, jakou od nás občané očekávají.

Kontrolu městských firem umožňují místa v dozorčích radách. Uvedené spekulace bychom dokázali mnohem dříve filtrovat a dávat občanům patřičné informace včas. Koalice nás do dozorčí rady teplárny nepustila a nyní se diví, že se ptáme na informace, ke kterým nemáme přístup. Politika je věc veřejná, proto se ptáme veřejně.

V zájmu teplárny i vedení města mělo být otevřené a poctivé informování veřejnosti, aby se předešlo šíření různých fám. Snahou Pirátů bylo tyto fámy rozptýlit, což se povedlo. Představitelům města, teplárny a dalších organizací můžeme slíbit, že se zastrašit nenecháme, a i nadále se budeme ptát na všechno, co zajímá nejen naše voliče, ale všechny obyvatele Plzně.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Pavel Bosák, Pavel Šrámek

Štítky: #Plzeň #Plzeňský kraj #zastupitelstvo #životní prostředí

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.