Kauzy

Vyjádření Pirátů k situaci na německé kandidátce Pirátů: Česká pirátská strana zcela odmítá jakoukoliv formu sexuálního obtěžování jako nepřijatelnou

28. 03. 2019 | 6 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Vzhledem k vyjádření orgánu Evropského parlamentu ohledně případu pana Gillese Bordelais plně podporujeme kroky německých Pirátů, kteří zahájili jednání o vyloučení pana Bordelaise z řad německé pirátské strany. Není pochyb o tom, že tento člověk významně poškozuje Piráty po celé Evropě a vzhledem k podezřením není vhodné, aby kandidoval do veřejné funkce. Bohužel, vzhledem k pravidlům německých voleb, nelze žádného kandidáta po podání kandidátní listiny škrtnout.

logo Pirátů

Julii Reda velice děkujeme za její práci v Evropském parlamentu a podporu vyjádřenou českým Pirátům v jejím videu k odchodu z řad Pirátů.

Litujeme, že výhrady vůči této konkrétní osobě ji donutily k tak závažnému rozhodnutí a doufáme, že naše spolupráce bude pokračovat i v budoucnu.

Vyjádření Julie Redy:

"Je mi to velmi líto vůči mnoha evropským pirátským stranám, které s touto věcí nemají nic společného a které podporuji i nadále. Je pravděpodobné, že Česká pirátská strana, která již nyní odvádí opravdu dobrou práci, obsadí mnoho křesel v Evropském parlamentu. Věřím, že budou i nadále pokračovat v mnou započaté práci."

 

Přikládáme též vyjádření European Pirate Party, jíž jsou čeští i němečtí Piráti členy:

https://european-pirateparty.eu/statement-of-the-ppeu-board/

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #Evropské volby #Julia Reda #Pirátská strana

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.