Aktuality

PirateCon: Kultura v digitální éře již tuto sobotu na Žižkově

27. 03. 2019 | 1 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

V sobotu 30. března proběhne PirateCon s názvem Kultura v digitální éře. Hostit tuto událost bude žižkovské divadlo Venuše ve Švehlovce. Akci pořádá pirátská poslankyně Lenka Kozlová, která si od ní slibuje především propojení zástupců z různých oblastí kulturní činnosti. Svou účast přislíbili zástupci muzeí, galerií, archivů, či knihoven. Zúčastní se například Jan Čečrdle, ředitel Vlastivědného muzea ve Slaném, Daniel Doležal, ředitel Státního oblastního archivu v Praze nebo lídr pirátské kandidátky do eurovoleb Marcel Kolaja, který pohovoří o aktuálním tématu – Evropa a copyright.

Lenka Kozlová

Nosným tématem, které protne celou akci, je téma digitalizace. O ní bude mluvit Ondřej Profant, další z pirátských poslanců. Vystoupí také poslanec Lukáš Černohorský, který se momentálně aktivně věnuje problematice okolo památkového zákona v návaznosti na nově vznikající stavební zákon. Hlavním cílem celé akce je propojení odborníků z výše vyjmenovaných oblastí a získání podnětů, které by naši zákonodárci efektivně zapracovali při tvorbě legislativy.

„Podstatnou část peněz získávají především velké instituce typu Národního divadla a Národního muzea, na menší organizace v regionech se často nedostává. Kulturní granty by měly být lépe dostupné i menším organizacím. Naše kulturní dědictví musí být zachováno i dalším generacím a je nutné k tomu využívat i moderní technologie. Kromě lektorů očekáváme hosty z řad odborné veřejnosti. Naším přáním je navázat dlouhotrvající smysluplnou spolupráci při tvorbě legislativy s institucemi, jež jsou významnými nositeli kultury. Dlouhodobým cílem Pirátů je podpora kultury, všech jejích nositelů a lidí, kteří ji vytvářejí, uvedla organizátorka sobotní akce Lenka Kozlová.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Štěpán Drtina

Štítky: #celostátní #kultura #piratecon #Praha

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.