Reportáže

Fotoreportáž: Sobotní protesty za svobodný internet

26. 03. 2019 | 1 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

V sobotu 23. března od 14:00 se uskutečnil poslední protest před klíčovým hlasováním v Evropském parlamentu o směrnici o autorském právu. V České republice se přes tisíc lidí sešlo v jedenácti městech. Nesouhlas se záměrem zavést daň z odkazu a zavést odpovědnost provozovatelů serverů za vložený obsah vyjádřily miliony lidí po celé Evropě. O tom, zda europarlament směrnici přijme, se rozhodne dnes po poledni. Jak vypadaly akce po celé ČR?

Peksa rakev

Kromě poslance Mikuláše Peksy (na první fotce), se protestů účastnil i Marcel Kolaja, lídr Pirátů pro volby do Evropského parlamentu. V pozadí panorama Brna.

 

Poslanec Jan Pošvář se zúčastnil akce v Jihlavě.

 

Pokud nová směrnice projde, obrázky animovaných postaviček na vašem profilu zřejmě smažou automatické filtry. A možná i fotku Kočičí ženy.

 

Na Náměstí svobody v Brně se sešlo kolem stovky účastníků.

 

V Brně i v dalších městech nesl průvod rakev se svobodným internetem.

 

Rakev v Pardubicích byla o něco zdobnější. A také posloužila poněkud světštějším účelům.

 

V Pardubicích se ptají, zda budeme po dnešku na starý svobodný internet pouze vzpomínat. A zda pro naše děti bude už jen legendou.

 

Desítky občanů vyjádřily svůj nesouhlas na jednom z nějvětších náměstí ČR – na Náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích.

 

 

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Jakub Dušánek

Štítky: #autorská práva #celostátní #cenzura #demonstrace #svobodný internet

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.