Reportáže

Ve Sněmovně se z iniciativy Pirátů diskutovalo téma kryptoměn

08. 03. 2019 | 4 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Hlavním tématem jednání Podvýboru pro bankovnictví, pojišťovnictví a finanční trhy dne 7. března 2019 bylo téma “Úloha kryptoměn, hlavní funkce, historie, budoucnost, využití, investice, rizika v ČR i ve světě”.

 

diskuze

Formou prezentací představili základní stanoviska zástupci ČNB i MF. Názory bankovního sektoru reprezentovali zástupci České bankovní asociace. Na pozvání pirátského poslance Tomáše Martínka se zúčastnil i zástupce odborné veřejnosti Karel Fillner, který je též prezidentem BACCA (Crypto Banking Association).

Poslanec Martínek uvedl: „Jsem rád, že se na náš podnět podvýbor zabýval také touto problematikou. Hosté se shodli, že není potřeba nějaká velká regulace a že je vhodná osvěta v tomto oboru. Jako problémové vidím především podvodná schémata (typu ponzi), která se snaží z lidí vylákat finanční prostředky na základě nepravdivých informací ohledně investic do centralizovaných tokenů, které ovšem nelze vydávat za plnohodnotné decentralizované kryptoměny.” ČNB v rámci ochrany spotřebitele vydává především české překlady doporučení ESMA. Jedná se především o:

Diskutovaly se také připravované legislativní změny v rámci EU, možnosti využití technologie blockchain a jiné. Další zajímavé informace lze nalézt také v prezentacích ČNB a MF.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.