Reportáže

Piráti oficiálně zahájili kampaň k volbám do Evropského parlamentu

05. 03. 2019 | 8 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

V experimentálním prostoru Teatro NoD v neděli oficiálně zahájila Pirátská strana volební kampaň do Evropského parlamentu. Na tiskové konferenci se představilo pět čelních kandidátů včetně lídra Marcela Kolaji. Kromě nich Piráti uvedli Petra Daubnera, pirátského kandidáta v mimořádných senátních volbách na Praze 9.

NoD úvodní slovo

Program akce začal již v dopoledních hodinách. V 11 hodin začalo divadelní představení pro děti a vybraný repertoár byl tematický – hrála se Námořnická pohádka z Kampy neboli Pirátská. Soudě dle pozornosti i zúčastněných dětských výkřiků mělo divadlo úspěch. A nejenom divadlo. Dětský koutek, lépe řečeno dětská místnost, byla po většinu času zaplněná dětmi.

Po skončení představení už se do členitých prostor divadla NoD začali hrnout první novináři s přenosovou technikou, jimž byl vyhrazen novinářský salonek. Ve 12 hodin se novináři, Piráti i desítky dalších hostů přesunuli k pódiu, kde čekala hlavní část programu. Ivan Bartoš v úvodním slovu připomenul poslední evropské volby, kde Piráty od zisku mandátu dělilo jen několik set hlasů. Následně představil pětici čelních kandidátů: Marcela Kolaju, Markétu Gregorovou, Mikuláše Peksu, Lukáše Blažeje a Janu Koláříkovou.

Podobně jako ve volbách do parlamentu shrnuli Piráti programové požadavky do několika oblastí. Těmi jsou: Svoboda, upgrade EU, bohatství, udržitelnost a spravedlnost. Každý z uvedených kandidátů představil obsah těchto základních programových témat, kterým se hodlá z pozice europoslance věnovat. 20 klíčových programových bodů můžete nalézt na webu Evropa potřebuje Piráty

Další politický program následoval v půl druhé, kdy se představil kandidát na senátora Prahy 9 Petr Daubner. Protože Petr Daubner je středoškolský učitel (s probací dějepis-zeměpis), je předmětem jeho zájmu školství. Mimo něj se hodlá věnovat i legislativě týkající se transparence. Tu už dnes Piráti aktivně řeší, a to i s pirátským senátorem Lukášem Wagenknechtem. Kandidáta Pirátů podpořil také senátorský klub Senátor 21, Strana zelených a sociální demokraté.

O nedělní program Pirátů v NoDu byl velký zájem, na místě se sešlo kolem dvou set lidí.

 

Během pauz mezi představením kandidátů si mohli návštěvníci užít bohatý kulturní program. Kromě zmíněné pohádky čekal na hosty velký raut, ke kterému zahrál DJ Tyborg, v odpolední části předvedl umění slam poetry Anatol Svahilec. V závěru akce vystoupila kapela Markéty Gregorové Definitivní Ententýk. V samém závěru rozpohyboval zbylé účastníky DJ Petr K.

 

VIDEO: Představení kandidátů do Evropského parlamentu

VIDEO: Představení Petra Daubnera

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Jakub Dušánek

Štítky: #eurovolby #Evropská unie #Evropský parlament #Kandidát do Senátu #kandidáti #senát #Senátní volby

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.