Kauzy

Bude sportovní hala ve Svitavách další zatajenou černou stavbou?

20. 02. 2019 | 2 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Stavba centrální tělocvičny ve Svitavách byla realizována v letech 2016 a 2017. Budova financovaná z dotace Ministerstva financí a za spoluúčasti města Svitavy byla problematická už od svého vzniku. Při slavnostním otevření byly hotové základy budoucích šaten, na které v té době ještě nebyl zpracován projekt a nebylo vydáno ani stavební povolení.

Vojtěch Fadrný

Místostarosta Pavel Čížek zastupitelům tehdy dokonce tvrdil, že zhotovitel se bude teprve poptávat. O den později po jeho výroku ale přišla nabídka od firmy Hikele s. r. o., kterou do týdne rada města schválila i přes to, že se projekční cena jejím členům zdála podezřele vysoká.

„Není možné, aby v tak rychlém sledu událostí mohlo vůbec proběhnout řádné výběrové řízení na zhotovitele. Nadále pak docházelo k falšování zápisů ve stavebním deníku, jelikož šatny, které se dle údajů stavěly během listopadu, byly už dávno hotové,“ upozornil na nesrovnalosti v průběhu stavby upozornil zastupitel města za Piráty Vojtěch Fadrný.

Vedení města se doposud k okolnostem nedokázalo adekvátně vyjádřit. Místostarosta Čížek odmítl svolat mimořádné jednání Zastupitelstva města Svitavy. Pouze svolal uzavřené jednání se zastupiteli, které proběhlo 14. února 2019. Svitavští Piráti proto o svolání mimořádného jednání zastupitelstva požádali hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického. Na jeho vyjádření nyní čekají.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Martina Mrkvičková

Štítky: #Pardubický kraj #výstavba

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.