Reportáže

Nejchutnější pirátský guláš se vaří pod Ještědem

08. 02. 2019 | 1 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Z rychlého průzkumu v promrzlých ulicích Liberce vyplývá, že místní Piráti uvařili nejlahodnější guláš v širokém okolí. 10litrová várnice se vyprázdnila během necelé hodiny. Teplé jídlo v teplotách hluboko pod nulou je bohužel pro některé Liberečany luxus. Pirátský guláš jejich situaci sice nevyřeší, ale aspoň na chvíli zasytí a zahřeje.

Guláš Liberec

Nápad půjčit si pražský formát a zkusit vařit pro potřebné i v Liberci vznikl už před Vánocemi. „Kontaktovala jsem azylová centra a noclehárnu a všichni byli nápadem nadšení. Přemýšleli jsme spolu, jak akci uchopit a ukázalo se, že zatímco kolem Vánoc nějaké podobné akce jsou, v lednu po bezdomovcích neštěkne ani pes. Všechno se navíc děje bez pravidelnosti či propagace a nedostane se to k těm nejpotřebnějším,“ říká Helena Vondráková, koordinátorka Pirátů a autorka myšlenky.

Jako ideální pro všechny dobrovolníky se nakonec ukázala tříkrálová neděle. Prvotní obavy z očekávané účasti se rychle rozptýlily a během hodiny bylo 10 litrů guláše pryč. Dobrý pocit z vydařené akce podnítil vznik tabulky s rozpisem směn, která se rychle zaplnila, a ukázalo se, že liberečtí Piráti zvládnou vařit dvakrát do měsíce.

Že to někdy nemusí být vůbec jednoduché potvrzují slova Milana Němce: “Poslední guláš jsme s Pavlem vařili celý den. Ve sněhové vánici jsme vyrazili pro hrnce a protože jsme po cestě zapadli, přivezli jsme hrnce za 4 hodiny.“

Od 5. února 2019 budou stát Piráti s gulášem v Liberci na Soukenném náměstí každé druhé úterý.

Každou neděli v 13 hodin rozdávají teplé jídlo potřebným v parku u Nisy za Výzkumákem lidé z Food Not Bombs.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Piráti Liberecko

Štítky: #Liberec #Liberecký kraj

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.