Kauzy

Piráti nechtějí Liberec bez bazénu

30. 01. 2019
Sdílet na Facebooku Tweet

Liberec připravuje nutnou rekonstrukci plaveckého bazénu, která celý areál pravděpodobně až na dva roky uzavře. Vedení radnice představilo veřejnosti i plaveckým oddílům alternativu v podobě dojíždění do sousedního Jablonce. Tento kurs řešení problematiky je ale rozhodně nepotěšil! Nemluvě o seniorech, pro které komplikované dojíždění do jiných měst nepřichází v úvahu.  

Liberec bazén

Řešení se přitom nabízí (dokonce bylo již v minulosti přislíbeno) – zahájit rekonstrukci bazénu v ZŠ Švermova (Františkov) dříve, než započne oprava jediného bazénu v Liberci. Školní bazén má 25 metrů a je již roky smutnou připomínkou nerozvážného hospodaření města. Jeho rekonstrukce si vyžádá cca 60 až 76 milionů korun (bez DPH). 

Nejsou to malé peníze, ale rekonstrukce bazénu se městu vyplatí, a to hned z několika důvodů. Prvním je, že se vyřeší otázka školního plavání po dobu rekonstrukce. Druhým důvodem je dostupnost bazénu pro plavecké oddíly a veřejnost v odpoledních a večerních hodinách – a to i do budoucna. Velký bazén je v současné době vytížen na maximum a pokud by se školní plavání řešilo v bazénech základních škol – Švermova, Sokolovská, Ještědská a Dobiášova – bylo by to rozumné řešení, které je vstřícné hlavně k Liberečákům. Rekonstrukcí město navíc zhodnocuje svůj majetek, neboť základní školy jsou příspěvkové organizace města a je tedy v jeho zájmu, aby městský majetek nechátral. 

Zástupci České pirátské strany v Liberci založili na Facebooku stránku „Nechceme Liberec bez bazénu“. Úspěšně rozjeli i stejnojmennou online petici. „Děkujeme stovkám z Vás, co během prvních dní sdíleli titulní příspěvek. Stránka na sociální síti oslovila desetitisíce lidí, dokonce přišly i nabídky pomoci. Piráti se v Liberci v období komunálních voleb teprve formovali a v Liberci nekandidovali, nemáme se tedy v zastupitelstvu o koho opřít. Šanci ale vidíme právě ve spolupráci s veřejností. Chystáme společnou občanskou iniciativu, počítáme i s papírovou peticí a chtěli bychom pořádat protestní průvod. Naším cílem je informovat a nabídnout řešení. Jen těžko totiž budeme hledat odpověď na otázku, proč v tak velkém městě, jakým Liberec je, není kde si zaplavat,“ dodává za liberecké piráty Jan Hruška.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Piráti Liberecko

Štítky: #Liberec #Liberecký kraj

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.