Komentáře

Jak přispět podle poslanců k tomu, aby rok 2019 byl lepší než ten minulý?

15. 01. 2019 | 6 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Pirátských poslanců jsme se těsně před koncem roku zeptali na to, jak může každý jednotlivec přispět k tomu, aby byl rok 2019 lepší než ten předchozí. 

piráti2019

Olga Richterová

Odpověď na otázku si dovolím uvést myšlenkou z knihy Hranice stínu od Jana Čepa, kterou jsem četla během Vánoc. Jedná se o slavný román o hledání smyslu života uprostřed vykořeněného, měnícího se světa a v předtuše katastrofy. Je to stále aktuální připomínka, že se všichni potřebujeme podílet na něčem, co nás přesahuje – že máme nesmrtelnou duši a o tu je třeba pečovat, jinak nás to dožene, jako jednotlivce, i jako společnost. A protože cítím nerovnováhu tímhle směrem, soustředím se pro rok 2019 právě na tento lidský rozměr, mimo měřítka zákonů, vyhlášek, ale s reálnými důsledky pro spokojenost i udržitelnost lidského rodu.

Lenka Kozlová

Jako jedinci máme různé možnosti a limity, ale co může udělat každý, je pracovat na sobě. Posilovat svoje lepší já, umět, nebo se aspoň snažit chápat druhé a přistupovat ke každému člověku s respektem. Projevit dobrou vůli a nenechat se vyprovokovat k opaku, zkrátka, dbát na posílení dobrého v nás. Nezapomínat na pokoru a najít i odvahu, když je třeba.

Radek Holomčík

Je potřeba ověřovat informace. Samotnému se mi v minulém roce stalo, že jsem komentoval věci, které se nakonec ukázaly být jinaké, než jak na začátku vypadaly. A zbytečně jsem tím zamořil prostor nepravdou a negací. A přitom stačilo věnovat pár minut ověření. Když už to člověk nechce dělat kvůli ostatním, měl by to dělat kvůli sobě – všechno, co vyšleme „do éteru“, se nám nějak vrátí. Pozitivní i negativní.

Petr Třešňák

Většina z nás by chtěla změnu k lepšímu, ale málokdo chce sám přispět a činit změny nejen ve svém životě. Proto navrhuji, pojďme v roce 2019 udělat malý krůček k lepšímu prostředí kolem nás. Každý z nás může začít u maličkostí, jako je úklid svého blízkého okolí a prostředí, pojďme častěji a otevřeně komunikovat, říkat děkuji a pomáhat těm, které potkáváme každý den. Pokud jde o Piráty – myslím, že skutečně platí, že když mluví o něčem, co se by se mělo řešit, ve skutečnosti už na tom aktivně sami pracují.

Tomáš Martínek

Budu se více zamýšlet nad každou informací, kterou budou přijímat. Každý člověk udělá dobře, pokud bude na články nebo příspěvky na sociálních sítích či v diskuzích hledět více kriticky a bez emocí. Ověřovat uvedené informace pomocí více zdrojů, důvěryhodnost autorů, důvody zveřejnění nebo například kdo může mít ze zprávy užitek. I když je to často složité, tak je vhodné o vyvrácené lži informovat lidi třeba v rámci diskuze na sociálních sítích a pomoci jim tak, aby nebyli obětí manipulace. To může pomoci zlepšit atmosféru ve společnosti, a tím i život všem.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #celostátní #poslanci

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.