Reportáže

Vánoční poslanecká anketa: Co byste si přáli, aby se v politice změnilo?

21. 12. 2018 | 6 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Vánoce jsou čas kouzel a splněných přání. Našich poslanců jsme se proto tentokrát v odlehčenější anketě zeptali, co by si přáli, aby se v politice změnilo. Co by jim tedy letos „pod stromečkem" udělalo radost?

Vánoce

Ivan Bartoš 

Já bych si přál, aby politici přestali hrát divadlo. Aby si seřadili své programové sliby z kampaní podle priority. Podívali se, co lidem slíbili a začali ty věci podle toho řešit nehledě na to, ze které jsou strany a přestali krmit národ gesty a postuláty. Pokud už to musí být soutěž s ohledem na rozdíly v politice a různá ukotvení, tak zdravá a férová. Takto se to snažíme dělat my.

Radek Holomčík

Nám všem bych přál, aby se konečně (a nikoliv jen verbálně) začaly řešit velké problémy, které vidím každý den v práci - stav našich lesů a kůrovcová kalamita, sucho a stav krajiny, snižující se kvalita vodních zdrojů nebo totální ekonomická devastace venkova. Nevím, zda se mohu spolehnout na vánoční zázrak, proto mám v plánu v příštím roce tlačit na ministerstvo a připravím potřebné novely zákonů.

Olga Richterová

Přeju si, aby nám všem vánoční kapr přiložil tlamičku k uchu a zašeptal: jediný člověk, kterého můžeš opravdu změnit, jsi ty. Tak nezapomeň, že vidíš svět brýlemi svých názorů a zkušeností! Samozřejmě, že v politice hájím já i ostatní Piráti program, s kterým jsme byli zvoleni, a reprezentujeme různé skupiny obyvatel. Vánoční přání mám ale osobní: ať si udržím úctu k názorům a práci i těch, s nimiž nesouhlasím a které nechápu. Společnost je děsně složitej organismus a každý v něm hraje svou roli.

Ondřej Profant

Přál bych si, aby se výrazně zvýšila kvalita politické diskuse. Ta příliš často padá do demagogie a absolutních populismů. V takovém prostředí je velmi těžké něco doopravdy měnit. Z většiny témat se stane jen bezpředmětné přebíjení se v mediích. S Piráty se proto snažíme vždy o odbornou, věcnou diskuzi, která má přinášet jasná řešení. 

Tomáš Martínek

Byl bych rád, kdyby vládnoucí politici přestali využívat média k překrucování pravdy, aby nezneužívali státní peníze a dotace pro vlastní prospěch, a aby politici nehlásali zbytečnou nenávist ve společnosti proti komukoliv. Lidé by se měli začít rozhodovat na základě ověřených faktů a nenechat se manipulovat zavádějícími zprávami. Díky tomu by se zlepšila atmosféra v politice i společnosti, ze které by měli prospěch všichni.

Jan Pošvář

Přál bych si, aby mezi politiky zmizely umělé bariéry. Ať skončí nálepkování, zbytečné manipulace a osobní útoky. Důležitá je diskuze založená na faktech. Taková diskuze vede k větší efektivitě a nakonec pomáhá i všem občanům České republiky. Právě v tomto se s Piráty snažíme jít příkadem.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.