Reportáže

Betlémské světlo je k dispozici ve foyer Nové radnice. Primátor jej převzal od skautů

17. 12. 2018
Sdílet na Facebooku Tweet

I letos si mohou lidé přijít pro plamínek Betlémského světla do foyer Nové radnice na Mariánském náměstí. Od skautů a skautek ho o víkendu převzal primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib. Betlémské světlo bude k dispozici až do 24. prosince 2018.
 

Snímek obrazovky 2018-12-17 v 13.53.26.png

Foyer Nové radnice bude otevřeno od pondělka do pátku od 8.00 do 20.00. V následujícím víkendu si pak lidé pro plamínek Betlémského světla mohou přijít od 9.00 do 16.00.
 
„Chtěl bych poděkovat skautům za to, že pečují o zachování tradice šíření Betlémského světla jako významného symbolu míru a Vánoc. A jsem rád, že jsme se společně s radním Vítem Šimralem mohli zapojit osobně,“ řekl pražský primátor Zdeněk Hřib.
 
 

Myšlenka šíření předvánočního pokoje a míru vznikla v Rakousku. K nám se Betlémské světlo dostalo po pádu čtyřicetileté komunistické vlády a v rukou exilových skautů putovalo v prosinci 1989 až pod sochu sv. Václava v Praze. Letos se tedy jedná o třicátou cestu skautů s Betlémským světlem.
 
Heslo německých skautů pro letošek zní „Mír potřebuje rozmanitost – společně pro tolerantní společnost“ a odkazuje na klíčovou myšlenku zakladatele skautingu lorda Roberta Baden-Powella. Betlémské světlo v tomto může pomoci jako jeden ze symbolů míru a porozumění mezi národy.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.