Reportáže

Poklady z pirátských domácností pomohou rozeznít varhany ve Světlé

13. 12. 2018 | 1 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Jak se příliš malé šaty nebo nepotřebný toustovač změní v ušlechtilý zvuk? Neskrývá se za tím žádné kouzlo, ale počin Pirátů Libereckého kraje. V jabloneckém centru PIXEL uspořádali dobročinný bazar, jehož výtěžek byl předán organizátorům sbírky na opravu varhan v kostele sv. Mikuláše ve Světlé pod Ještědem.

Světlá Liberec

Z pirátských domácností se na improvizovaném prodejním pultě objevilo vskutku všechno možné: kromě oblečení třeba funkční historický fotoaparát, topinkovač, radiobudík nebo dřevěné dětské odrážedlo v retro stylu. Zájem to vzbudilo nejen u Pirátů a jejich příznivců oslovených přes Facebook, ale i u kolemjdoucích obyvatel Jablonce, které upoutala bohatě naaranžovaná výloha. A tak se sklenice s penězi pro sbírku začala plnit.

Co však překvapilo i samotné organizátory bazaru: náhodní kolemjdoucí začali kromě nakupování v bazaru také spontánně přinášet věci, které byli ochotni darovat ve prospěch této dobročinné akce. Nezbylo než bazar, původně plánovaný na čtyři dny, prodloužit na více než čtyři týdny. Po jeho ukončení byl výtěžek sečten na úžasných 5 555 Kč, které již nyní obohacují účet sbírky na opravu varhan ve Světlé pod Ještědem.

Předání daru proběhlo v úterý 11. prosince přímo v kostele za účasti duchovního správce p. Maňáska a varhanářů z renomované firmy Žloutek a syn ze Zásady u Jablonce nad Nisou, jež bude mít opravu světelských varhan na starost. Snaha o záchranu tohoto historického nástroje probíhá již řadu let. V lednu 2018 odborníci posoudili aktuální stav varhan. Celkové náklady na opravu a renovaci byly vyčísleny na 382 360 Kč. I s výtěžkem bazaru se nyní na účtu sbírky nachází 225 069 Kč.

Pokud jste pirátský dobročinný bazar nestihli, ale přesto byste se chtěli do sbírky zapojit, můžete svůj příspěvek vložit přímo na transparentní účet č. 2801319328/2010.

Moc vám děkujeme za vaše příspěvky.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Berenika Deneb

Štítky: #Liberecký kraj

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.