Komentáře

Zajímavě nasvícená reforma psychiatrie

16. 11. 2018 | 2 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

aneb
Jak je to prosté, milý Watsone
čili
Kdo sedí na vrbě, byl by hlupák, kdyby si nevyřezal píšťalku


Tenhle nápad na titulek jsem zcizil dílem Zdenku Jirotkovi a dílem VH Brunerovi, jehož drama Když nemám muže – milovníka, namluvím si žalářníka, mě kdysi oslovilo, jak říkají intelektuálové. Pan Maresku, Jirotkův hrdina úžasného příběhu nazvaného Muž se psem, si také zkusil vyřezat píšťalku, leč nedopadlo to s ním dobře a dlouho si nepískal, jak by se mělo stát všem, kdož se o podobné kousky pokoušejí.

Radkin Honzák

Na mediálním nebi se zjevila náhle paní doktorka Protopopová, pravá ruka správce hnízda nejen čapího, leč i rodinného, která za své věrné služby dostala nikoliv zlaté hodinky, ale post na Ministerstvu zdravotnictví, z něhož organizuje reformu psychiatrie. Ta nemůže dopadnout dobře, myslím, ta reforma. Tedy nedobře pro obor, jakož i pro pacienty, jak jsem se zmínil v před-předminulém a dobře dohledatelném blogu http://blog.aktualne.cz/blogy/radkin-honzak.php?itemid=32752. Může ale přinést finanční užitek tvůrcům a spřáteleným posuzovatelům. Nemalý.

Součástí velkolepého plánu je (kdo ho bude schvalovat? ministerstvo? Spřátelení posuzovatelé? zatím není řeč o parlamentu – pročpak?), že se rozprodají budovy blázinců, aby se pacienti neměli kam vracet a zůstali hezky venku, nejlépe v prostorách kolem nádraží a vybydlených downtowns, jak je již zkušenost ze světa. Kdopak asi za pakatel tyto budovy blázinců přednostně skoupí, stejně jako skoupil už část zdravotnických provozů – laboratoří, IVF pracovišť a dalších? Máme tu před sebou jasného potenciálního kupce hnojiv a českého zdravotnictví.

Až se reforma skácí, bude tu číhat spasitel s připravenými lůžky a zachrání jak nemocné, tak české zdravotnictví. Je to plán hodný krále Ubu. Tvůrci reformy dostanou své pašalíky a spasitel své volební preference od vděčných rodin. personálu, dodavatelů, služeb a všech, kdo mají navázané své ekonomické existence na ty tisíce lůžek. Nejsem paranoik, jenom mám velké životní zkušenosti. I s reformami. Lidu zdraví, světu mír, to vám přeje Horymír! Není nad to, věřit v dobrotu politiků a jejich altruismus.

 

Autor není členem Pirátské strany, tudíž jeho názory nemusí vyjadřovat stanoviska Pirátů. Psychiatr Radkin Honzák v červnu 2018 uspořádal v plzeňském pirátském centru přednášku Psychopati mezi námi, jejíž záznam je ke shlédnutí na serveru Youtube.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Radkin Honzák

Štítky: #Plzeňský kraj

Komentáře k článku

TGM: "Demokracie není panováním, nýbrž prací ..." 22.11.2018 11:01

V [1] R.Honzák:
V tom Masarykově projevu mi jako jasná betlémská hvězda zazářila věta: Demokracie není panováním, nýbrž prací k zabezpečení spravedlnosti. Podle mého názoru, tahle myšlenka může spojovat i jedince odlišných názorů na mnoho jiných věcí. A je dobrá.

Je na čase najít lidi, kteří budou mít dost chuti toto heslo vzít za své a dát dohromady naše společenství, nad nímž zatím panující tajtrdlíci předvádějí své nechutné a oplzlé dobové tance. Od Klause s jeho omilostněním zločinců všeho druhu, přes toho, kdo kvičí, že se moci nevzdá a nevzdá a nevzdá, až po deteriorovaného mstivého opilce ukapávajícího uslintané bonmoty a předvádějícího mamince, co si všechno může dovolit, ačkoliv ona mu to tehdy zakazovala. Je zapotřebí několika statečných a silných, kteří budou ochotni usednout k veslům a ne se hnát ke korytům a vrátí lidem víru ve spravedlnost, kterou poslední dva prezidenti a jejich kamarádíčci prošustrovali.

(1) http://blog.aktualne.cz/blogy/radkin-honzak.php?itemid=32883

Smekám, jen víc takovýchto akcí s ikonou ETIKY, nejen lékařské 18.11.2018 09:55

Velký dík do Plzně za nápad pozvat právě MUDr. Radkina HONZÁKA.

Přesah a nadčasovost životního moudra tohoto pana doktora doslova hladí po duši a úsměvy rozdávané v jeho vyprávěných příbězích jsou nejlepším "ředidlem" toxicity současnosti.

Udělali jste mi radost, jak tím nápadem pana doktora pozvat, tak i tím, že jste se zde podělili o další z pokladů, které MUDr. Honzák s šarmem jemu vlastním tak půvabně rozdává.

Děkuji.

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.