Komentáře

Poslanecká anketa: 17. listopad

16. 11. 2018
Sdílet na Facebooku Tweet

V nové pravidelné rubrice Pirátských listů si budete moci přečíst odpovědi pirátských poslanců na aktuální společenské a politické otázky. Začínáme otázkou, která se váže ke státnímu svátku: Dni boje za svobodu a demokracii. 17. listopad je v zahraničí znám též jako Mezinárodní den studentstva. 

  • Vybavujete si, co jste dělali 17. listopadu 1989 a jak případně oslavíte letošní výročí 17. listopadu?

listopad17

Ivan Bartoš

  • Dopoledne mám v plánu projít se centrem a připomenout si listopadové události přímo na místech, kudy kráčela historie. Datum 17. listopad je pro mě zvlášť významné také proto, že jsem se v tento den oženil. S mojí manželkou Lydií-Frankou oslavíme naše třetí výročí svatby tradičně v Café Rybka setkáním s přáteli nad horkým svátečním hruškovým džusem. Odpoledne se pravděpodobně připojíme k Pirátům v Praze 1 k jejich setkání a průvodu (https://www.facebook.com/events/1066056116902331/). Večer se se ženou zúčastníme slavnostního udílení Cen Paměti národa 2018 v Národním divadle, kde budou oceněni čtyři lidé, kteří svým jednáním prokázali osobní statečnost a ukázali, že svoboda a lidská důstojnost nejsou prázdná slova.  

Olga Richterová

  • S rodinou půjdu ve 14 hodin na Korzo národní na dětský program v budově Národního divadla, svíčku u pamětní desky na Kaňkově domu (Národní 16) zapálím v 15 hodin. Potom navážu na Piazzettě Národního divadla u stánků neziskových organizací. V 16.30 bych nakonec ráda na Národní zažila Sametové posvícení, radostnou satirickou oslavu, ale nevím, zda děti tak dlouho vydrží.

Dana Balcarová

  • 17. listopadu 1989 jsem byla se svojí rodinou a přáteli na Albertově, byla jsem tam s manželem a našim ročním synem. Jak se stupňovaly emoce tak syn z toho začal být vyděšený, pak se rozplakal a nebyl k utišení, a tak jsem se s ním asi po hodině vydala domů. Cestou přes Karlovo náměstí jsem viděla, kolik je tam naštosovaných antonů a všude mraky policajtů. Manžel zůstal na Albertově a šel pak s průvodem na Národní třídu. Doma jsem sledovala televizi, neměli jsme tenkrát doma telefon a nebylo možné se s mužem spojit. Když jsem viděla záběry z Národní třídy, dostala jsem strach. Karel se vrátil pozdě večer a vylíčil mi události večera. Ten večer jsme doufali, že dojde ke změně, ale následující dny a týdny byly nad všechna očekávání. Jsem ráda, že jsem to období prožila naplno a užila si velkou radost, naději a nadšení.

Lukáš Bartoň

  • Asi jsem ráno byl ve škole (2. třída) a večer si hrál v pokojíčku, ale nevím, nevzpomínám si takto podrobně na dětství. Letos se budu starat o psa, který jde 16. listopadu na operaci. Nevím jestli stihnu něco jiného, rád bych se zúčastnil nějaké slavnostní vzpomínkové akce.

Tomáš Martínek

  • To jsem byl tříleté dítě, proto si konkrétní náplň dne asi nevybavím. Zítra, stejně jako loni, půjdu s ženou zapálit svíčku na Národní třídu, letos navíc vezmu s sebou i moji milovanou tříměsíční dcerku.

Ondřej Polanský

  • 17. listopadu 1989 mi bylo 5 let, takže si situaci vybavuji spíše zprostředkovaně, od rodičů. 16. listopadu má narozeniny můj bratr, takže páteční odpoledne 17.11. po návratu ze školky jsme se připravovali na sobotní rodinnou oslavu. Ta proběhla v sobotní odpoledne, tedy ve chvíli, kdy do televize začaly pronikat první informace o událostech předchozího dne. Letošní 17. listopad se oslavím na připomínkové akci v Ostravě.

Ondřej Profant

  • V roce 1989 mi bylo mi 1,5 roku. Letos strávím výročí stejně jako každý rok na Národní třídě. Mám velmi rád tu unikátní atmosferu, která tam poslední roky panuje.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #17. listopad #výročí #výročí revoluce

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.