Komentáře

Co napsali poslanci Pirátů k výročí 100 let od konce první světové války?

13. 11. 2018
Sdílet na Facebooku Tweet

11. listopadu uplynulo 100 let od konce prvního světového konfliktu ve 20. století. Tento den je Dnem válečných veteránů, proto si každoročně připomínáme nejenom miliony obětí války z let 1914 - 1918, ale vzdáváme i hold účastníkům všech vojenských konfliktů. Těch bohužel neubylo ani s příchodem 21. století. Čest všem, kteří bojují za naši svobodu a republiku vzdali i poslanci Pirátů. 

vlčí mák

Vojtěch Pikal, místopředseda Poslanecké sněmovny:

Vlčí mák v klopě připomíná dnešní mezinárodní den válečných veteránů.
Vlčí máky zakrývaly těla padlých v zemi nikoho mezi zákopy v první světové válce.
Dnes si však nepřipomínáme jen oběti světových válek, ale i moderní válečné veterány, na jejichž zdraví a životy bychom měli myslet nejen dnes, ale i kdykoliv, když rozhodujeme na mezinárodní úrovní nebo například obchodujeme s válečnou technikou.

 

Jan Lipavský, místopředseda Výboru pro obranu a Zahraničního výboru:

Vážení přátelé a příznivci,

přesně před sto lety, tedy 11. listopadu 1918, bylo podepsáno příměří mezi Spojenci a Německým císařstvím. Oficiálně skončila První světová válka. Na Západní frontě zavládl konečně mír. Den veteránů nám připomíná strašlivé oběti, které přinesly moderní války. Tento svátek nepatří jen válečným hrdinům, ale také jejich rodinám, které trpěly dlouhým odloučením a v mnoha případech bohužel také ztrátou svých nejbližších.

Naše země může být hrdá na své veterány, kteří pro nás riskovali a pokládali své životy. Bojovali za českou svobodu, nezávislost a bezpečí od 20. století a bojují dodnes. Díky jejich službě snad už v Evropě nikdy nebudeme muset psát básně o Flanderských polích.

Přeji Vám krásné a důstojné strávení svátečního dne.
Váš,
JL

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #Jan Lipavský #válka #Vojtěch Pikal #výročí

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.