Kauzy

Piráti se prostřednictvím hlasování Celostátního fóra vyslovili pro zrušení střídání času

06. 11. 2018
Sdílet na Facebooku Tweet

Celostátní fórum Pirátů, nejvyšší orgán strany reprezentovaný všemi členy, se vyslovilo pro ukončení střídání letního a standardního času. 73 procent hlasujících Pirátů vyslovilo souhlas s předloženým podnětem. Piráti se nyní chystají podpořit návrh, na kterém bude panovat mezi členskými zeměmi největší shoda. Tedy návrh s největší šancí na přijetí, který umožní, aby celý proces proběhl bez zbytečných komplikací a odkládání.
 

hodiny

V červenci a srpnu spustila Evropská komise dotazníkové šetření pro všechny občany Evropské unie, kde se pro zrušení střídání času vyslovilo dokonce 84 procent respondentů. Většina lidí se shodla na tom, že by jim lépe vyhovoval tzv. letní čas. Podle předsedy Evropské komise Jeana-Clauda Junckera komise návrh na zrušení střídání času schválí. Následně jej bude muset podpořit i Evropský parlament a jednotlivé členské země.

V Československu bylo každoroční střídání času zavedeno v roce 1979. Podle odborníků už střídání času nemá žádné ekonomické zdůvodnění, což tvrdí jak Hospodářská komora ČR, tak Svaz průmyslu a dopravy ČR. Úspory v hospodářství byly přitom hlavním argumentem pro jeho zavedení.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #celostátní fórum #Evropská komise

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.