Aktuality

Koalice v Praze vyzývá vládu ke zrušení prodeje Veleslavínského zámečku a dalšímu jednání

02. 11. 2018
Sdílet na Facebooku Tweet

Vznikající pražská koalice Pirátů, PRAHY SOBĚ a Spojených sil pro Prahu vyzývá premiéra Andreje Babiše, ministryni financí Alenu Schillerovou a ředitelku Ústavu pro zastupování státu ve věcech majetkových Kateřinu Arajmu, aby ZRUŠILI plánovanou dražbu Veleslavínského zámku a jednali s městem Prahou o přímém odkupu této nemovitosti.

Veleslavínský zámeček

Lídři Zdeněk Hřib, Jan Čižinský a Jiří Pospíšil se shodli na výzvě premiérovi, ministryni financí a ředitelce ÚZSVM. Mají zájem zámek od státu získat a považují dražbu za nebezpečnou pro město.

Není žádný důvod dražit v takovém termínu, aby vznikající koalice nemohla zareagovat“ říká Zdeněk Hřib. „Zrušení dražby a jednání s městem o odkupu je jen věcí ochoty vyjít Praze a Praze 6 vstříc,“ komentuje situaci Jan Čižinský. „Veleslavínský zámek je významnou památkou s potenciálem sloužit veřejnosti, chceme o tom jako Praha jednat,“ dodává Jiří Pospíšil.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Pražská koalice Pirátů, PRAHY SOBĚ a Spojených sil pro Prahu

Štítky: #architektura #Praha 6

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.