Komentáře

Zlínská radnice umožnila platby kartou, na nedostatek upozornili před půl rokem Piráti

31. 10. 2018
Sdílet na Facebooku Tweet

V květnu tohoto roku upozornila zlínská Pirátka Irena Drofová na fakt, že Magistrát města Zlína neumožňuje občanům platit vyúčtování za služby platební kartou. Město přitom letos přišlou s úspornou novinkou, když zrušilo distribuce desetitisíců složenek, která město stála víc než tři čtvrtě milionu korun. Proč tedy tyto peníze nevynaložilo na rozšíření platby kartou už v tomto roce? Tak třeba příští rok. Uvidíme,“ ptala se Irena Drofová v jarním vydání Pirátských listů pro Zlínský kraj. A odpovědi se dočkala ještě letos: Listopadové vydání radničního periodika Magistrát Zlín přineslo informaci, že závazky obyvatel vůči městu lze nyní nově hradit i kartou.

Zlín radnice

Magistrát rozšířil počet míst, kde lze kartou zaplatit, i na hlavní pokladnu v budově radnice na adrese Náměstí Míru 12, na informační a turistické středisko tamtéž a na oddělení dopravních přestupků a řidičských průkazů odboru občansko-správních agend v ulici L. Váchy. Platební terminály budou přijímat všechny typy běžně používaných platebních karet a minimální výše platby činí 100 korun.

"Tématu platebních terminálů jsme se věnovali proto, že nám připadalo neuvěřitelné, že na konci druhé dekády jedenadvacátého století neumožňuje jedno z největších měst ČR platbu kartou. Proto mě těší, že město konečně přišlo s řešením, kterým usnadní občanům vyřizování mnoha formalit. Doufám, že tři pirátští zastupitelé budou dostatečnou zárukou toho, že modernizace radnice zavedením terminálů neskončí a město bude vycházet občanům vstříc i v dalších oblastech, jako je digitalizace a sdílení dat mezi úřady navzájem, možnost vyřídit své záležitosti online z domova a ulehčení každodenních starostí pomocí jednoduchých aplikací," dodala Pirátka Drofová, která se digitalizací ve Zlíně zabývá.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #platební brána #Zlín #Zlínský kraj

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.