Aktuality

Piráti v srdci Českého ráje: ​​​​​​​Město Turnov má nové vedení a Piráti jsou jeho součástí

25. 10. 2018
Sdílet na Facebooku Tweet

9,57% hlasů je zisk České pirátské strany v komunálních volbách v Turnově. Znamená to celkem 12 408 hlasů a tímto ziskem si Piráti zajistili 3 mandáty v turnovském 27 členném zastupitelstvu. Vítězný Nezávislý blok s 10 mandáty zahájil koaliční vyjednávání s „druhým na pásce“, sdružením nezávislých kandidátů Pro Turnov Otevřený – PROTO. Koaliční smlouva mezi těmito dvěma uskupeními, Piráty a nezávislou kandidátkou Janou Svobodovou vznikla 23. října 2018 a má 19 křesel.

koalice Turnov

„Díky programové shodě a s vidinou stabilnější koalice jsme byli do koaličních jednání přizváni i my. Byla to složitější cesta pro obhájce postu starosty, Nezávislý blok, který klidně mohl pokračovat dál v dosluhující koalici s hnutím ANO. Rozhodnutí jít do tohoto uspořádání vítáme a věříme, že všichni voliči ho ocení,“ zmiňuje lídr kandidátky turnovských Pirátů Zbyněk Miklík.

Kvůli povolebnímu personálnímu rozporu v hnutí ANO rezignovala na své členství za toto uskupení stávající místostarostka z období 2014-2018 Jana Svobodová, ale mandát si ponechala a jako nezávislý kandidát byla přizvána do vznikající koalice. Díky tomu bude možné pokračovat v započaté práci a koalice bude disponovat bezpečnou většinou 19 hlasů.

Za Piráty se do zastupitelstva dostal Zbyněk Miklík, který zasedne i v radě města, Daniela Weissová a David Schindler. „Zbyněk je odborník na veřejné zakázky, výběrová řízení a transparentnost. Zároveň je zapálený do sportu a se všemi těmito atributy bude nepostradatelným odborníkem v radě, komisích ale i například sportovním výboru. Daniela se svým sociálním cítěním, zkušenostmi ve školství a celoživotním zaměřením na kulturu bude v těchto oborech hlasitým odborníkem,“ představuje své kolegy David Schindler.

„Naše trojka je zároveň nejmladším členem zastupitelstva. David je odborník na životní prostředí, odpady a dopravu a zrovna tyto oblasti potřebují v Turnově mladý elán a chuť k práci. To David splňuje,“ bere si slovo Weissová.

Aktuální informace a reporty z komisí, výborů a jednání zastupitelstva můžete sledovat na facebookovém profilu turnovských Pirátů.

Piráti v Libereckém kraji kandidovali v České Lípě, Jablonci nad Nisou, Turnově, Železném Brodě a Semilech. Ve všech zmíněných byli úspěšní a kromě Železného Brodu jsou součástí koalice.

 

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Piráti Turnov

Štítky: #komunální politika #Komunální volby #Liberecký kraj

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.