Reportáže

Zpráva ze semináře o pěstounství konaného v Ústeckém Pirátském Centru

24. 10. 2018 | 3 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Sedmého září 2018 proběhlo v Ústí nad Labem setkání organizované pirátskými poslankyněmi Olgou Richterovou a Lenkou Kozlovou k tématu dlouhodobé pěstounské péče. V jeho rámci proběhla panelová diskuze mezi reprezentanty různých složek systému, ale také sdílení zkušeností a identifikace kritických bodů

seminář pěstounství

„Co v tomto oboru stále zoufale chybí, je dialog. Jednotliví aktéři, ať už to jsou úřady, pěstouni či doprovázející organizace, se snaží o vzájemné porozumění, ale často jen s velkými obtížemi. Není zcela jasné, kdo co kontroluje, kdo koho podporuje a kdo má přesně za co zodpovědnost. Velkou pomocí ale můžou být i úplně obyčejné věci jako je například název. Změna z „žadatele“ na „zájemce o pěstounskou péči“ může mít symbolický i praktický dopad,“ otevírá poslankyně Olga Richterová.

„Podporou dlouhodobých pěstounů můžeme zajistit, že bude dobře postaráno o děti, které nemohou z různých důvodu žít se svými rodiči. Souvislá péče dává dětem pocit bezpečí a zázemí nutné pro jejich zdravý vývoj,“ říká poslankyně Lenka Kozlová.

Setkání také pomohlo identifikovat kritické body, kterým se budou Piráti chtít věnovat jako prvním. „Za zásadní a dosažitelné považujeme sdílení dobré praxe mezi regiony a co největší sjednocení přístupu státu v jednotlivých krajích. Dále je palčivé vyčlenění příbuzenské pěstounské péče jako samostatného institutu, resp. oddělení příbuzenské od nepříbuzenské pěstounské péče. A také potřeba širší podpory pro pěstouny včetně různých odlehčovacích služeb např. v období obtížné puberty a samozřejmě navazující startovací byty a doprovázení v rané dospělosti,“ shrnuje poslankyně Olga Richterová.

Děkujeme za účast zástupcům MPSV, pěstounů, orgánů SPOD, Úřadu práce, doprovázejících organizací i vedoucím krajských i městských sociálních odborů.

 

Přinášíme vám kompletní záznam jednání v Severočeském – Ústeckém Pirátském Centru (SUPICE).

Část 1.

Část 2. 

Část 3.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #Lenka Kozlová #Olga Richterová #pěstouni #sociální politika

Komentáře k článku

Off topic / "mimo téma" --- a jak jste na to přišel, pane Duho? 29.10.2018 12:13

Poprosím pana Duhu, pokud se sem ještě vrátí,
aby
zapsanou otázku doplnil upřesněním,
[1] KTERÁ ČÁST TEXTU dole se, podle jeho přesvědčení a otázky, netýká obsahu jednání které proběhlo a bylo nahrané na nahoře citovaných videozáznamů?

[2] Je otázka na paní Richterovou "Co jsou ty KRITICKÉ BODY, které jste identifikovala, kterým se budete věnovat prvním" ( což je otázka na obsah toho, co sama paní poslankyně postavila jako konstatování, že (a) identifikovala KRITICKÉ BODY a že (b) se těmto KRITICKÝM BODŮM (cit.:) ".. budou Piráti chtít VĚNOVAT JAKO PRVNÍM"

To je sakra "na komoru", co Vám na tom připadá "mimo mísu", napovíte prosím konkrétní odpovědí na [1] a [2] ?

Děkuji za srozumitelnou a otevřenou zpětnou vazbu k věci předem.

Jan Duha 26.10.2018 20:19

Proč píšete off topic?

Děti jsou budoucnost této země -- 24.10.2018 14:23

a proto
děkuji každému zodpovědnému rodiči
a
zodpovědným pěstounům s pokorou před jejich péčí dvojnásob

Prvních 29 minut doslova křičí údaji o hrůzné praxi, jak zástupci státu organizují ne péči, jen toky daní:

-KAŽDÁ DRUHÁ dávka placená z daní na pěstounskou péči KONČÍ EXEKUCÍ (a STÁT? "jen" se DIVÍ a NIC?!)

-"latina" soc.pracovníků TÉMA pěstounství ( viz. titul semináře )
nahradila
pojmy
PROCESY, EVIDENCE, kňouráním úředníků nad množstvím a složitostí práce s účtováním peněz a dokladů

( to ale všichni živnostníci a další dělat musí, KROMĚ výkonu řemesla + Státní úřednice zapomněly KDO JE i za to ŽIVÍ Z DANÍ ?!)

-pochvalu jedné instrukce bez mrknutí oka následuje konstatování, že (stát) ani neví, jestli dávky platí komu mají, když ONI (pěstouni) se (státu) V TERÉNU stěhují(!) a nemá to jak KONTROLOVAT(!)

-stát odebírá děti aniž je má kam dát ?!

Pí. Richterová povězte prosím, co jsou ty KRITICKÉ BODY, které jste identifikovala, kterým se budete věnovat prvním?

DIALOGU?! omg...

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.