Aktuality

Mariánské Lázně jsou blíže nové koalici

15. 10. 2018
Sdílet na Facebooku Tweet

Vítězná Česká pirátská strana spolu s Občanskou demokratickou stranou, Změnou pro Mariánské Lázně a Volbou pro lidi podepsala memorandum o spolupráci. Zástupci vyjednávacích týmů se na dohodě dohodli na společném jednání v pátek 12. října. V případě úspěšných jednání by se spolupráce mohla rozšířit ještě o Město sobě.
 

Mariánské Lázně

Pro nadcházející čtyři roky by se mělo jednat o koalici na mariánskolázeňské radnici. Post starosty by měl obsadit zástupce Pirátů, prvního místostarostu získá Občanská demokratická strana a druhého místostarostu by vyslala Změna pro Mariánské Lázně.

 „Oceňujeme, že všechna jednání byla velmi konstruktivní. Po důkladné analýze programů byla nalezena největší shoda právě s ODS, Změnou a Volbou pro lidi,” uvedl za Pirátskou stranu Josef Pavlovic.

Spolupracující subjekty by v tomto složení měly v jednadvacetičlenném zastupitelstvu 12 mandátů (Piráti 6, ODS 3, Změna 2, VPL 1). Výše uvedené strany budou dále pracovat na tvorbě programového prohlášení budoucí koalice. Česká pirátská strana v Mariánských Lázních se během tohoto týdne sešla se zástupci všech potenciálních koaličních partnerů.

 

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Josef Pavlovic

Štítky: #komunální politika #Komunální volby #Mariánské Lázně

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.