Svět

Lucemburští Piráti zvoleni do parlamentu

15. 10. 2018 | 6 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

V parlamentních volbách v Lucembursku se tento týden rozdělovalo 60 poslaneckých křesel. Vítězem voleb se stala tradičně nejúspěšnější Křesťanskosociální lidová strana (CSV), která získala 21 mandátů za 28,31 % hlasů. Nováčkem v parlamentu je Pirátská strana Lucemburska, která za 6,45 % hlasů získala 2 křesla. Tím se přiřadila k České republice jako další země Evropské unie s poslanci zastupujícími Piráty. Mimo EU se ve volbách do zákonodárného sboru podařilo uspět ještě islandským Pirátům.

Sven Clement

Předsedou lucemburských Pirátů je od roku 2010 Sven Clement, který Piráty vedl do druhých parlamentních voleb. Letos se stal poslancem v centrálním volebním obvodu, spolu s ním byl za Piráty zvolen Marc Georgen na jihu země. V říjnových parlamentních volbách se Pirátům podařilo více než zdvojnásobit volební zisk z roku 2013, kdy získali 2,94 %. 

Úspěch lucemburských Pirátů vnímají pozitivně prakticky všechny pirátské strany v Evropě, protože s blížícím se termínem voleb do Evropského parlamentu rostou naděje Pirátů na zlepšení volebního výsledku z roku 2013. Tehdy byla jedinou evropskou poslankyní zvolená zástupkyně Pirátské strany Německa Julia Reda.

Gratulujeme Pirátské straně Lucemburska k volebnímu úspěchu a přejeme mnoho úspěchů v další práci.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #parlament #Pirati #Zahraničí/Svět

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.