Aktuality

Jablonec nad Nisou má trojkoalici ANO, Pirátů a Společně pro Jablonec

15. 10. 2018 | 1 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Necelý týden po komunálních volbách podepsali zástupci hnutí ANO, České pirátské strany a politického uskupení Společně pro Jablonec za podpory dalšího zvoleného zastupitele koaliční smlouvu. Dohromady budou mít v třicetičlenném Zastupitelstvu statutárního města Jablonec nad Nisou sedmnáct zastupitelů. Novým primátorem Jablonce bude dle smlouvy předseda místní organizace a lídr kandidátky hnutí ANO Milan Kroupa. Koaliční partneři se shodli na čtrnácti prioritách, které vychází z jejich předvolebních programů. Za Piráty obsadí pozici náměstka pro rozvoj města architekt Jakub Chuchlík, v radě budou potom Jan Polák a Jarmila Valešová.

Lepší jablonec

„Východiskem pro koaliční vyjednávání byly programové priority a podmínky formulované před volbami v naší povolební strategii. Na tom jsme v podrobných jednáních našli s našimi koaličními partnery bezvýhradnou shodu, a nebyli jsme tak nuceni k žádným kompromisům. Jsem rád, že mohu být součástí čerstvého týmu, který má vizi, schopnosti a chuť zlepšovat Jablonec a každodenní život v něm,“ říká k podpisu smlouvy předseda místního sdružení Pirátů Jan Polák.

Mezi priority trojkoalice patří bytová politika, rozvoj přehrady či revitalizace sídlišť. Počítá například s oživením městských lázní, novým zázemím pro Vikýř, novou podobou Horního náměstí, přírodními stezkami pro pěší i cyklisty nebo se zpřístupněním Kantorovy vily. Plánuje zavést participativní rozpočet a zlepšit komunikaci s občany a osadními výbory tak, aby se více zapojovali do rozhodování o projektech města. Dohlížet na to, aby stavby a zásahy do krajiny v Jablonci byly užitečné a zároveň estetické a dobře vzájemně provázané, by měl nově městský architekt.

Plné znění tiskové zprávy a koaliční smlouvy naleznete na stránkách MS Jablonec nad Nisou.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: MS Jablonec nad Nisou

Štítky: #Jablonec nad Nisou #Koaliční spolupráce #Piráti v koalici

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.