Odborně

Radek Holomčík v pořadu Nedej se plus na téma kůrovec

27. 09. 2018
Sdílet na Facebooku Tweet

Snížená kvalita dříví, zalesňování holin, nákup lapačů, postřiků i další výdaje stály podle odhadů státní rozpočet ČR až jednu miliardu korun v posledních třech letech. Kalamita způsobená lýkožroutem smrkovým patří mezi hlavní hospodářská témata a Česká televize jí vyhradila místo v pořadu Nedej se plus, v němž vystoupil i poslanec Pirátů Radek Holomčík.

lesnictví

Radek Holomčík se tématem aktivně a dlouhodobě zabývá a od svého zvolení poslancem v říjnu loňského roku se sešel s mnoha odborníky i pracovníky v oboru lesnictví. S většinou z nich se shoduje v názoru, že obchodní model Lesů ČR, který vychází z tzv. Dřevěné knihy, je zásadní příčinou současného rozsahu kůrovcové kalamity. Kritizuje proto neochotu provést revizi tohoto dokumentu a ve Sněmovně nemá pro tento krok dostatečnou podporu. 

Špatné hospodaření podniku Lesy ČR kritizoval Radek Holomčík již v dubnu, kdy upozorňoval na to, že způsob hospodaření státního podniku umožňuje šíření kůrovce z napadených stromů.

Na zasedání poslanecké Sněmovny v červnu prosadil poslanec Holomčík zařazení bodu o kůrovcové kalamitě a předem zveřejnil seznam otázek, které položil.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #hospodářství #Ministerstvo zemědělství #Radek Holomčík

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.