Média

Podle Rekonstrukce státu je Libor Michálek nejaktivnější senátor v boji proti korupci

21. 09. 2018
Sdílet na Facebooku Tweet

Libor Michálek, který nyní v pirátském dresu obhajuje senátorský post na Praze 2 a 3, byl včera oceněn organizací Rekonstrukce státu jako nejaktivnější senátor v boji proti korupci a prosazování protikorupčních zákonů. V tuto chvíli je také nejaktivnějším senátorem a mezi ty nejpoctivější se řadí i díky docházce.
 

michalek

Celkem 38 senátorů protikorupční zákony jasně podporovalo a u dalších 13 podpora převažovala. Významně tak přispěli k prosazení důležitých protikorupčních zákonů i k odražení pokusů o jejich okleštění. Proto chceme jako občané všem těmto senátorům velmi poděkovat. Nejaktivnějším senátorům jsme předali indiánské artefakty jako symbolický výraz toho, že je vnímáme jako čestné členy „Rady starších“ naší země,“ uvedl Josef Karlický, vedoucí týmu Rekonstrukce státu.

 

Ocenění od Rekonstrukce státu

 

Za šest let v Senátu předložil Libor Michálek řadu úprav zákonů – například novelu zákona na ochranu whistleblowerů, zákona o svobodném přístupu k informacím nebo zákona o státním podniku. I díky tomu je v tuto chvíli nejaktivnějším senátorem, a to s 18 předloženými legislativními návrhy.

 

Samostatně předložil novelu zákona o daních z příjmů a prosadil ji napříč politickým spektrem v Senátu i ve Sněmovně. Takto samostatně prosadit zákon se povedlo v Senátu pouze jemu. Novela zákona o daních z příjmů zabrání daňovým únikům ve výši zhruba 500 milionů korun ročně.

 

Dobré vysvědčení by mohl Michálek získat i za docházku – za dobu výkonu senátorského mandátu chyběl na schůzích Senátu jen z necelých 12 procent.

 

Nezapomeňte, že se 4. a 5. října 2018 uskuteční 1. kolo voleb do Senátu, ve kterých bude kandidovat Libor Michálek v obvodě Praha 2 a 3 a dalších 12 pirátských kandidátů se bude ucházet o váš hlas po celé republice.

 

Víte, jak si počínal senátor ve vašem volebním obvodu? Podívejte se na výsledky monitorování protikorupční legislativy v Senátu na stránkách Rekonstrukce státu. 

 

 

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.