Reportáže

Pirátský úklid na Džbánu

18. 09. 2018 | 2 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Další prospěšná pirátská akce Proběhla v sobotu v pražské Divoké Šárce. Piráti z Prahy 6 se rozhodli zapojit do celosvětového úklidového dne – World Cleanup Day a alespoň trochu pomoci přírodě v okolí nádrže Džbán.

Džbán

V krásném, teplém a slunečném sobotním ránu se sešlo symbolických 13 účastníků – Piráti i Nepiráti a dva psíci. Zatímco tříměsíční štěňátko poprvé v životě zvědavě okusilo, co to je plavat v rybníku, Piráti stihli během pár hodin vyčistit velký kus břehu od všemožných odpadků. Keře v okolí skrývaly různá zajímavá překvapení. Od očekávaných plechovek a plastových i skleněných lahví přes kartony a obaly od jídla až po dvě rozmáčené knihy, prasklou nafukovací matraci a napůl shnilou autobaterii. Shromaždiště plných pytlů bylo na loučce, na jejímž okraji po celou dobu na sluníčku spokojeně spal nějaký muž.

 

 

Na závěr akce přišlo příjemné překvapení – sešli jsme se s další skupinou sbírající odpadky a vyšlo najevo, že jsou z neziskové organizace JCI. Jsme rádi, že existuje více skupin lidí, kterým leží na srdci čisté a zdravé přírodní prostředí a kteří se neváhají osobně zapojit i do takových nepopulárních aktivit, jako je sběr odpadků.

 

Děti se naučily používat nové nástroje – třeba se jim to v budoucnu bude hodit.

 

Plné pytle jsme odnesli na místo, odkud je později odvezou. Jako správní ekologové jsme vše roztřídili na plasty, sklo, papír a směs. Při závěrečném vážení jsme pak s potěšením mohli konstatovat, že jsme přírodě okolo Džbánu ulevili od 175 kg odpadu.

 

 

 

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Barbora Hrůzová

Štítky: #akce #aktivismus #děti #odpad #Praha 6 #úklid #životní prostředí

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.