Reportáže

Ivan Bartoš vyrazil do Plzeňského kraje

10. 09. 2018
Sdílet na Facebooku Tweet

První zářijový pátek strávil Ivan Bartoš v Plzeňském kraji, vyrazil totiž do Plzně a Klatov. A jak to vypadalo? Zdolal klatovskou Čeronou věž, viděl Jednorožce i Prodanou nevěstu, ale především měl prostor debatovat s lidmi v ulicích i na besedách. Diskutoval nejen o aktuálních tématech a pirátských vizích, ale také o programových prioritách Pirátů z Klatov a Plzně.

 

Klatovy

Klatovy

Ivan Bartoš zahájil svou návštěvu v Klatovech. Setkal se tu s místním lídrem Stanislavem Haviarem, členy a podporovateli Pirátské strany a v neposlední řadě s občany Klatov. V café Jednorožec proběhla živá diskuse o aktuálních klatovských i celostátních tématech. Ivan představil také hlavní problematiky, které se nyní probírají na půdě Poslanecké sněmovny. 

Debata s klatovskými Piráty

Klatovští Piráti poté vzali Ivana na Černou věž. Po zdolání několika desítek schodů se skupinka přibližně deseti lidí ocitla na věži, odkud byl výhled na celé Klatovsko. 

Na vrcholu klatovské Černé věže

Program klatovských Pirátů

Transparentní radnice, bezpečnost na chodníku i na silnici pro chodce i cyklisty, místo pro šťastné dětství i stáří. To je vize klatovských Pirátů, kteří chtějí zjednodušit vyhledávání informací na webu města, znovu zrevidovat postoj k místům v městské silniční síti, která jsou považována občany všeobecně za nebezpečné, nebo nedořešené.

Piráti z Klatov chtějí zvýšit kapacity škol tak, jak by si to představovali rodiny s dětmi. Mají v plánu investovat nejen do volnočasových spolků, ale i neziskových organizací, které se například starají o blaho seniorů. Reorganizací městských komisí by zjednodušili chod radnice a otevřeli by tak cestu pro snadnější získávání dotací na akce pořádané aktivními občany a spolky. Konečně by zajistili i podmínky pro vyšší recyklaci odpadu.

Piráti z Klatov

Plzeň

V Plzni byl připraven sál, ve kterém se uskutečnila beseda s Ivanem Bartošem, lídrem na magistrát v Plzni Pavlem Bosák a ostatními lídry v městských obvodech. Na debatu dorazilo asi 40 lidí. Pavel Bosák se jako první ujal slova a představil všechny přítomné řečníky a programové priority Pirátů v Plzni. Poté, co se slova chopili všichni přítomní řečníci, přišel čas na diskuzi. Na Ivana i Pavla se dotazy jen hrnuly. 

Debata v Plzni přilákala 40 lidí

Po ukončení besedy se plzeňští Piráti a Ivan přesunuli na náměstí v centru Plzně, kde probíhalo open air představení Prodaná nevěsta, které se těšilo velkému zájmu lidí.

V plzeňských ulicích

Vize Pirátů z Plzně

Plzeňští Piráti jdou do boje v rámci komunálních voleb s volebním programem, který se zaměřuje především na vyšší transparentnost, zamezení veškeré korupce a omezení výstavby dalších montoven. 

V Plzni chtějí Piráti otevřít radnici především kvůli informování občanů v rovině toku peněz, kdy by si lidé mohli zobrazit seznam dodavatelů a organizací, kterým město vyplácí veřejné prostředky. 

Volební program je zaměřen také na agenturní zaměstnávání a ubytovny, kdy by plzeňští Piráti vytvořili program pozitivní motivace pro firmy i personální agentury k omezení neférových praktik na trhu s prací i nad rámec požadovaný legislativou.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.