Reportáže

Boj za svobodný internet nekončí

28. 08. 2018
Sdílet na Facebooku Tweet

Další happening proti chystané cenzuře internetu uspořádala Pirátská strana opět na Palackého náměstí v Praze. Tentokrát v neděli 26. srpna.

demonstrace internet

Už na konci června zde pořádala Pirátská strana demonstraci za obranu svobodného internetu proti chystanému legislativnímu návrhu v Evropském parlamentu. Dobrá věc se podařila – masivní protesty zabránily přijmout návrh v takovém znění, které by bylo ve prospěch pouze několika komerčních organizací. Naopak by výrazně omezila svobodné zveřejňování obrázků i textů, jejich kreativní úpravy uživateli a vůbec projevování jakýchkoliv svobodných názorů, které se třeba nemusí zrovna shodovat s těmi, které má aktuálně vládnoucí politická garnitura. Zavedla by se daň z odkazu a povinnost automatického filtrování obsahu.

 

Vyhráli jsme bitvu, válka však stále pokračuje. Europarlament bude legislativní návrh o copyrightu v září znovu projednávat, proto je třeba zůstat v pohotovosti a neusnout na vavřínech.

 

Na happeningu vystoupilo několik členů Pirátů, kteří se touto problematikou zabývají. Mezi jinými i Marcel Kolaja (na snímku níže), místopředseda Pirátské strany kandidující v Brně, který se problematikou svobodného software zabývá dlouhodobě.

https://www.piratskelisty.cz/upload/thumbs/w600/2597.jpg„Je třeba zabránit, aby byly přijaty beze změn články 4,11 a 13, které ohrožují naše soukromí, svobodu i vzdělávání. Na zachraninternet.cz najdete jmenovitě, jak o směrnici hlasovali čeští europoslanci na plenárním zasedání EP v červnu. Na začátku září proběhne další plenární hlasování, tentokrát o pozměňovacích návrzích. Proto volejte svým europoslancům do kanceláří a žádejte je, aby hlasovali správně o článcích 4, 11 a 13.“

 

https://www.piratskelisty.cz/upload/thumbs/w600/2603.jpgV průběhu celé akce mohli účastníci i kolemjdoucí mluvit s předsedou Pirátů Ivanem Bartošem. 

 

https://www.piratskelisty.cz/upload/thumbs/w600/2604.jpgNa akci se objevila celá řada dalších Pirátů. Poslanec Mikuláš Peksa (vlevo) a kandidát na primátora Zdeněk Hřib při společné diskuzi.

 

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Barbora Hrůzová

Štítky: #cenzura #internet #pirátská europoslankyně #svoboda

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.