Reportáže

Ivan Bartoš na „Tour de Morava"

27. 08. 2018
Sdílet na Facebooku Tweet

Ivan Bartoš vyrazil na třídenní cestu po moravských městech plnou setkání s lidmi a místními lídry, debat a doprovodných akcí. Svou cestu odstartoval v Prostějově a Olomouci, plynule pokračoval přes Vsetín a Zlín a nakonec zakotvil v Brně. A jak jeho "Tour de Morava" vypadala?

 

tou de morava

První zastávka v Olomouckém kraji

Předseda České pirátské strany Ivan Bartoš navštívil 23. 8. 2018 hned dvě města v Olomouckém kraji – kolem poledne se s ním mohli občané setkat v Prostějově, v odpoledních hodinách pak v samotné Olomouci.

Nejprve proběhl asi dvouhodinový meeting na náměstí T. G. Masaryka, kde mohli občané diskutovat nejen s Ivanem Bartošem a místními Piráty, ale i kandidátem na primátora koaliční kandidátky Na rovinu! Alešem Matyáškem.

Korzování prostějovskými ulicemi

Olomoucký program začal také setkáním s občany na náměstí a v přilehlých ulicích. Následovala diskuse v místním pirátském centru Picolo (8. května 522/5) s lídry koaliční kandidátky Piráti a Starostové, které se za Piráty zúčastnil volební lídr kandidátky Hynek Melichar a za stranu Starostové a nezávislí lídr Josef Suchánek. Mezi tématy nechyběla participace občanů – zapojení do politiky a přímé zapojení do rozhodování, demokracie v ČR, klientelismus, smart cities nebo digitalizace.

Akce byla zakončena neformálně, a to grilováním v parku Smetanovy sady, které zpestřil Ivan Bartoš hrou na harmoniku.

Celé akce se účastnil také poslanec za Olomoucký kraj a místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Pikal: „Celý den byl nabitý pozitivní energií a spoluprací, která je předzvěstí zdařilé kampaně a nové síly v zastupitelstvech.“

Podívejte se na stream z debaty!

 

Večerní grilovačka ve Smetanových sadech v Olomouci

Pirátská sešlost ve Vsetíně a Zlíně

V pátek vyplula Pirátská strana navštívit Vsetín. Místem setkání byla restaurace Náhon a akci odstartoval ve 12 hodin oběd s kandidáty včetně jejich lídra Ing. Václava Včelici. V přátelské atmosféře se diskutovali programové priority, návrhy a názory všech zúčastněných. Po obědě se vyrazilo napříč Vsetínem. Centrem města tedy vsetínským náměstím se prošlo pouze zběžně, jelikož zde probíhal křesťanský festival United, který nechtěla pirátská skupina narušovat. Průvod tedy pokračoval spíše v okolních ulicích, během toho se výborně bavili jak členové strany, tak i široká veřejnost. 

Záčátek páteční návštěvy Vsetína

Dobrá nálada se zdržela i přes mírně zhoršené počasí při přesunu akce do Zlínské restaurace Nový svět. Odtud se kolem 16:00 zamířilo na náměstí Míru, kde právě startovala známá Barum Rally. Množství návštěvníků akce ještě více umocnilo atmosféru páteční pirátské jízdy. 

Zlínská momentka při rozdávání Pirátských listů

Pirátský den v Brně

V sobotu do Brna zavítal Ivan Bartoš s týmem, aby podpořil rozjezd kampaně. Celodenní naplánovaný program se musel kvůli nepřízni počasí sice trochu změnit, ale to nakonec nebylo vůbec na škodu.

Den začal v dopoledních hodinách roznosem Pirátských listů po centru, rozhovory s kolemjdoucími a natáčením videa jedné z lídryň - Silvie Mrkvanové z městské části Brno-Žabovřesky. Po pár hodinách v terénu se zamířilo do výborné veganské pizzerie Pizza Punk, kde se všichni občerstvili, nabrali energii a po obědě tak mohli šalinou vyrazit směr Prigl.

Závody na šlapadlech na brněnské přehradě

Na přehradě proběhly závody na šlapadlech a v pozdních odpoledních hodinách se posádka vydala zpět do centra do podniku Vegalité. Tam od šesti probíhala debata s Ivanem a lídry městských částí. Za Brno střed diskutoval Róbert Čuma, za Královo pole Marek Fišer a za Žabovřesky Silvie Mrkvanová. V diskuzi se kandidáti i občané dotýkali programových priorit Pirátů, palčivých témat a velká část diskuze se týkala projektu „Dáme na vás“, tedy participativního rozpočtu, který občané hodnotí pozitivně. Po diskuzi následovala krátká afterparty s Dj.

Odpolední pohoda ve veganské pizzerii v Brně

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Redakce

Štítky: #Brno #Ivan Bartoš #Olomoucký kraj #Zlín

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.