Reportáže

Piráti podporují příměstské tábory v Libereckém kraji

14. 08. 2018
Sdílet na Facebooku Tweet

Participativní rozpočtování je jedním z nástrojů, které se snaží Piráti prosazovat v hospodaření měst s veřejnými prostředky. Uvnitř strany již toto rozdělování financí funguje. Do posledního kola pátého ročníku vnitřního rozdělování peněz Pirátské strany se přihlásilo i několik projektů z Libereckého kraje. Vedle příspěvku na letní kulturní akce získaly podporu také Pirátské příměstské tábory. Na tři turnusy vyčlenila strana 10.350 Kč.

primestsky_tabor_semily

Snad každý rodič to zná. Děti mají volno, ale ještě nejsou tak samostatné, aby se o sebe postarali po dobu, kdy jsou rodiče v zaměstnání. Málokdo si může dovolit dlouhou dovolenou a mnoho rodičů má těžkou hlavu z toho jak, kde a s kým by mohli jejich děti trávit volné prázdninové dny. Účelem Pirátských příměstských táborů tedy je, nabídnout těmto rodičům další možnost, kam mohou své děti umístit a vědět, že je o ně dobře postaráno.

A my za sebou máme první příměstský tábor, který se konal od 13. do 20. července. Zázemím nám byla Zelená roubenka v Jílovecké ulici v Semilech. Tento prostor běžně slouží spolku Semínko Země z.s. ke konání dětských klubů různých zaměření. Environmentální výchova, blátivá kuchyně, biodiverzitní zahrada, klub Kořínek fungující na konceptu lesní školky a mnoho dalšího můžete potkat v tomto odlehlém koutku Semil.

Hrát si na piráty děti opravdu baví. Od prvního dne vyráběli vlajky, lodičky, zdobily si bambitky a šavle (kterých je plný les) a stavěly koráby ve větvoví keřů. Nechybělo ani kormidlo. Každý den se vyráželo na výlet po přilehlém okolí Semil, kde čekalo další pirátské dobrodružství. U Riegrovy stezky byla plackovačka, s pomocí které si každý vyrobil odznak s hodností a na Bělišti v Železném Brodě zase potok, rybičky, lodičky a hlavně poklad ve formě všudypřítomných kousků barevných sklíček. Celý týden vyvrcholil v semilském parku Ostrov, kde byla pro děti přichystaná pirátská stezka, na jejímž konci čekal opravdový poklad. Jeden talentovaný tatínek vzal kytaru a hrál námořnické i pirátské písničky. S melounem, obloženými chleby a domácí limčou z přilehlého bistra jsme si udělali malou oslavu na závěr.

Další dva příměstské tábory proběhnou v závěru srpna a oba budou cestovatelské. Jeden bude mít zázemí opět v semilské Zelené roubence, ale počítá se s výlety do Českého ráje. Druhý bude probíhat na liberecku. Výlety, hry, tvoření, a v neposlední řadě i vzdělávání si užije každý účastník, ať už velký či malý.

Informace k táboru na Semilsku Vám poskytne Kateřina Jínová (katerina.jinova@pirati.cz) a na Liberecku Václav Židek (vaclav.zidek@pirati.cz).

Přehledy participativních rozpočtů Pirátů naůeznete na stránce: https://wiki.pirati.cz/fo/rozpocty/participativni/start

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Kateřina Jínová

Štítky: #Liberecký kraj #participativní rozpočet

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.