Média

Pirátská strana podepsala smlouvu o podpoře pro kandidáty do Senátu

24. 07. 2018
Sdílet na Facebooku Tweet

Dne 18. července ve Valdštejnově pracovně, v jedné z místností Senátu Parlamentu České republiky, byla oficiálně potvrzena vzájemná podpora Pirátů a SEN21 pro některé z kandidátů v senátních volbách. Kandidáty, kteří získali společnou podporu Pirátů a SEN21, jsou například Roman Šemík z obvodu zahrnujícího Chrudim a Havlíčkobrodsko, Jiří Krátký ze Svitavska a Michaela Tejmlová z Jablonce nad Nisou. Pokud by zdařile završili volební souboje, budou společně vstupovat do senátorského klubu, kde budou hájit společné cíle.
Představme si krátce jednotlivé kandidáty:

Ivan Bartoš, Roman Šemík, Václav Láska

Roman Šemík

“Naše ústava má několik pojistek, které se někomu s autoritářskými sklony mohou zdát zbytečné.“

Roman Šemík je rodovými kořeny svázaný se svým volebním obvodem. V devadesátých letech pracoval jako administrátor pro BIS ČR. V současné chvíli je IT specialistou pro oblast kybernetické bezpečnosti u Českých drah. Aktivně se účastnil projektu Rekonstrukce státu, kde si ukotvil svůj demokratický pohled na politiku.  

 

 

Jiří Krátký

„Rozhodl jsem se vstoupit do vrcholné politiky, protože chci, aby Česká republika neměnila kurs a zůstala demokratickou a svobodnou zemí s jasnou orientací na západ.”

Jiří Krátký od narození žije ve Svitavách. Vystudoval obchodní akademii a po revoluci zahájil pohostinskou činnost. Jeho velkým koníčkem je jachting a celkově je znám svými tendencemi jdoucími napříč generacemi. Svůj volný čas věnuje i ochotnickému divadlu a jeho velkou ambicí je být senátorskými ombudsmanem pro svůj svitavský volební obvod.

 

Michaela Tejmlová

Jako senátorka a právnička chci nabídnout občanům bezplatné poradenství. Úřady totiž mají povinnost reagovat na podněty senátora do 30 dnů.”

Michaela Tejmlová vystudovala pražskou Právnickou fakultu s postgraduálem ve Stockholmu. Věnuje se především evropskému právu se zkušenostmi nabytými v Bruselu. Je zastupitelkou města Jablonce nad Nisou od roku 2015. V minulosti spolupracovala s několika organizacemi, které se zabývají transparentností státní správy.

 

Co naše kandidáty spojuje je především boj proti korupci, hlídání demokratických hodnot a tvorba mostu mezi občany a státem. Informování občanů ve formě právní poradny a věcné diskuze o jejich možnostech a právech.

29. září se můžete setkat s našimi dvěma kandidáty, Romanem Šemíkem a Jiřím Krátkým, na výjezdu historického motoráčku, jenž pojede trasou volebního obvodu těchto dvou kandidátů - vyjede přibližně v 9:40 z Rosic nad Labem, zpět pojede v 16:10 z Chotěboře. Motoráček symbolicky oslavuje spojení generací a menších obcí. O Michaele Tejmlové se můžete dočíst v její online knize, kde věrně líčí svůj životní příběh.

Naši kandidáti se hojně účastní Pirátských akcí a schůzí.

Odkazy na stránky kandidátů:

https://romansemik.cz/

http://www.senatorkamisa.cz/

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Veronika Nguyenová

Štítky: #Jablonec nad Nisou #Kandidát do Senátu #Senátní volby

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.