Aktuality

Piráti vyráží na zastupitelstvo. Jednat se bude o stadionu v Hradci Králové

16. 07. 2018 | 3 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Zítra, 17. července 2018, proběhne mimořádné zastupitelstvo města Hradce Králové. Na  jeho programu bude schválení stavební zakázky na první etapu nového fotbalového stadionu. V první fázi se má za 395 milionů čistě z rozpočtu města postavit nová západní a severní tribuna.

Podle hradeckých Pirátů by se na financování nového fotbalového stadionu město mělo podílet pouze menšinovým podílem. Do projektu musí vstoupit kraj či stát, aby obří výdaj za stadion neohrozil důležitější investice jako je revitalizace Benešovy třídy či rekonstrukce Severních teras. “Na zastupitelstvu chceme upozornit, že až zastupitelé, kteří budou zvoleni v podzimních volbách, by měli rozhodnout, kam se v příštím volebním období budou investovat stamiliony korun,“ upřesňuje lídr Pirátů Pavel Vrbický.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Lubomír Špaček

Štítky: #Hradec Králové #zastupitelstvo

Komentáře k článku

Pavel Vrbický 18.07.2018 07:02

Neustále jsme obviňováni z toho, že chceme zastavit stavbu stadionu. Není to tak. Stadion v Hradci určitě chceme. Občané ale nejsou správně informováni. Pan náměstek Vedlich tvrdí, že akci hravě zafinancujeme, protože na to máme prostředky. Ano máme, ale až je utratíme tak nám nic nezbyde. Pak nastane varianta, kterou tady popisuje Filip. Na vše ostatní si budeme muset půjčit. Nastane etapa zadlužování města.Proto chceme aby byla zpracována expertíza ekonomických dopadů na další městské investice. Chceme pravdivě informovat občany a chceme prosadit místní referendum aby se občané rozhodli zda chtějí žít ve městě s krásným stadionem, zchátralými ulicemi nebo velkým dluhem. Co z toho je Salón republiky?

Ota 17.07.2018 16:05

Filipe, jsi hlupák. Píšeš o Velkém náměstí a Benešovce...vzhledem k tomu, co jsi napsal, by si obyvatelé Velkého náměstí a Benešovky měli opravit vše také sami stejně jako fotbalisté. Gratuluji Ti k takovému názoru.

Filip 17.07.2018 13:01

Za sebe jakožto Hradečáka musím říct, že ač mám fotbal rád, tak fakt nechápu, proč si profesionální hráči fotbalu nemohou pro svoji práci zajistit stadion sami. Proč jim na to má přispívat kdokoli jiný? Kdyby dělali svoji práci - čutání do míče - pořádně, tak by jim určitě někdo za to zaplatil a i ten stadion postavil. Jelikož ale hrají jak hrají (bídně) tak jim to prostě nikdo nezaplatí a tak by dotyční hráči měli asi jít dělat něco užitečného, co je uživí, a nemuseli bychom je draze platit my Hradečáci. Nebo snad někdo dotuje pekařům pekárnu, autoservisu dílnu, kuchařům restauraci, podnikatelům jejich firmu? Velké náměstí tankodrom, Benešovka je rozpadlé ghetto, a my si just budeme za 400 000 000 Kč stavět stadion pro nekopy. Tohle fakt nechápu!

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.