Reportáže

Draci v Telči

24. 07. 2018
Sdílet na Facebooku Tweet

Piráti k pádlu! Kapitánka Hanka Hajnová opět svolala pirátskou posádku, aby vyrazila do rozbouřených vod Štěpnického rybníka v Telči a střetla se v nelítostném boji s ostatními posádkami dračích lodí. Rozhodující bitva proběhne v sobotu 28. července od 13 hodin. 

Dračí lodě

Dračí loď je otevřená kanoe s dračí hlavou na špici a ocasem na zádi. Plachty jí chybí - namísto ní ji pohání 18 párů námořnických rukou. Důležitá není ani tak síla jednotlivých námořníků, jako spíš jejich souhra. Jak na to, radí kapitánka Hanka: "Při pádlování na dračí lodi je potřeba se natahovat celou půlkou těla od pasu nahoru dopředu, pádlem přitahovat vodu k sobě a při vytažení pádla se snažit o co nejmenší odpor. Každý se pak dívá jen a jenom na ruku a rameno námořníka před sebou a ponořuje pádlo do vody vždy ve stejný okamžik jako on." O správný rytmus pádlování se bude starat zkušená pirátská bubenice Katka Závrská.

Celkem se můžete těšit na souboj devatenácti posádek ve třech různých kategoriích. Bitva bude mít dvě kola a "naše" posádka popluje tentokrát pod vlajkou Pirátů a Zelených. Naváže posádka na loňské desáté místo? Nebo přinesou zelené posily i nové síly a dovezou pirátskou loď na vyšší stupínky? Přijďte se podívat - vyplouváme ve 13 hodin. 

 

Foto: Mario Pospíšil

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Hana Hajnová

Štítky: #Kraj Vysočina #loď #Vysočina

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.