Komentáře

Pár poznámek k tvrzení, že Andrej Babiš neměl jinou možnost, než se domluvit s komunisty

11. 07. 2018 | 1 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

Kdyby se ANO uplynulých 8 měsíců chovalo k ODS, STAN, ČSSD a KDU-ČSL tak vstřícně jako vůči SPD a KSČM, tak minimálně dohodu o toleranci vlády za těch 8 měsíců vyjedná. Místo toho ANO dělalo těmto stranám neustálé naschvály.

Mikuláš Ferjenčík

Petr Fiala, předseda ODS, byl dvakrát nezvolen místopředsedou sněmovny, STAN přišla o předsedu výboru, kterého získali komunisté a KDU-ČSL je neustálým terčem plivanců a hází se na ně průšvihy předchozí vlády. A volené funkce se rozdělily v rámci zmíněného trojbloku.

Podobně na poli legislativy to byly tyto tři strany - ANO, SPD a KSČM, s občasným přicmrndáváním ČSSD, kdo určoval výsledky hlasování ve Sněmovně. Babiš navíc obstruoval své vydání policii, čímž vytvořil ve Sněmovně atmosféru silné nedůvěry vůči jeho osobě.

Tyto kroky (a spoustu jsem jich nezmínil) reálně znemožnily hledání kompromisu a troufám si říct, že Andrej Babiš je udělal schválně, protože menšinová vláda ANO je varianta, kterou celou dobu preferoval a o koaliční partnery nestál.

My do vlády s ANO nešli z jednoduchého důvodu, slíbili jsme už před volbami, že trestně stíhaný politik s obřím střetem zájmů pro nás není přijatelný kandidát na premiéra.

Co se programu týče, dá se konstatovat pouze, že papír snese vše. ANO zkopírovalo teze, které uvedlo už před čtyřmi lety, ale pro jejich uskutečnění neudělalo téměř nic.

Modernizaci České republiky, boj s korupcí a trafikami ani zjednodušení života občanů tato vláda bohužel nepřinese. My o to budeme usilovat ze Sněmovny, vládu budeme hlídat a vás budeme informovat, co se tu děje. Tolik za mě k mýtu, že ANO nemělo jinou možnost, než se opřít o bolševiky.

 

Autor je poslancem Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR

 

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Mikuláš Ferjenčík

Štítky: #Mikuláš Ferjenčík #vláda

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.