Kauzy

Kam kráčíš – Výstaviště Praha?

04. 07. 2018
Sdílet na Facebooku Tweet

Destruktivní chování současné pražské primátorky Adriany Krnáčové a celé Rady hl. města Prahy vůči Výstavišti Praha (VP) dosahuje v letošních letních měsících svého vrcholu. Po odchodu předsedy dozorčí rady Pavla Vyhnálka, který rezignoval z důvodu, že rada přehlíží závažná pochybení představenstva, nastupuje do úřadu „záchrana“ – samotná primátorka Adriana Krnáčová.
 

Výstaviště

Za uplynulé téměř 4 roky byl dostatek času a hlavně politické moci (ANO) uvést výstaviště do podoby 21. století a dát mu vzhled a hlavně funkce, ze kterých budou benefitovat především obyvatelé Prahy 7 a následně všichni další. Nic z toho se však nestalo, proč?

Promarněná příležitost? Ne tak docela, spíše neschopní lidé

Jelikož má strana ANO v čele představenstva VP svého člověka – nyní svého primátora – a další obsazené funkce z MHMP, mohlo být již letos území výstaviště výkladní skříní celého města. Místo toho zde sedí trafiky, členové představenstva soutěží o nejhloupější nápady (PragueCon 2018) a následně je realizují za peníze nás všech Pražanů. Tento neutěšený stav ovšem nejde jen na vrub současné primátorky, ale je i pozůstatkem mravů z dob minulých, které se zde staly normou. To ovšem neomlouvá primátorku z její němé nečinnosti.

Dalo by se říct, že výstaviště je taková „lehčí děva“, která nesmírně trpí již několik desetiletí. Poslední rány dostala v roce 2002 uzavřením nevýhodné smlouvy mezi městem a Inchebou Praha. Pohromou se staly povodně (2002), které areál znehodnotily a zkázu dovršilo vyhoření západního křídla Průmyslového paláce (2008), které není dodnes opravené. Pořádná vize a strategie výstavby výstaviště dodnes neexistují. Místo toho se primátorka snaží protlačit menší projekty, se kterými by se mohla pochlubit před volbami, ve kterých sama nekandiduje.

Co se děje pod povrchem?

V průběhu ledna 2018 se zmocnila primátorky panika. Většina připravovaných projektů nabírala zpoždění, což se před volbami rozhodně nehodí. I z tohoto důvodu se rozhodla do některých projektů vstoupit osobně. A jak to dopadlo? Zrodilo se pár nesmyslů.

Nesmysl č. 1

Zatím nezdařený pokus o realizaci Biotopu za 36 mil. Kč na parcele, která je podle územního plánu nezastavitelná a pod níž probíhá silový kabel páteřní sítě společnosti PRE.

Nesmysl č. 2

Soutěž za 2 mil. Kč na vstupní výsuvné brány v předpolí výstaviště, infosloupy, úpravu povrchů předpolí sahající až k ul. Dukelských hrdinů. Vyhrál projekt, který v době konání soutěže technicky nebyl realizovatelný a byl zbytečně megalomanský. Z celého soutěžního návrhu nejde realizovat to, proč se soutěž vyhlašovala – vstupní brány.

Nesmysl č. 3

Park soch a vodních her, alias dětské hřiště (Rumoviště Bruselského pavilonu). Pod tímto rumovištěm jsou v některých částech sklepní prostory, které v lednu 2018 měly nebezpečné průhyby stropů – budoucího povrchu dětského hřiště. Spěch na dokončení projektu byl ovlivněn opět blížícími se volbami.

Nesmysl č. 4

Bikepark Fičák – zbytečně vyhozených několik set tisíc za projekt, který byl neprofesionálně zrealizován nakonec jen z 10 % původního záměru a je nyní nepoužitelný. Důvod? Aby se to stihlo do voleb.

Nesmysl č. 5

Lezecká stěna a bouldr na budově bazénu za 15. mil. Kč. Blízkost dopravy (auta, vlaky) a celkově nevyhovující prostředí pro sportovce.

Nesmysl č. 6

Křižíkové pavilony a Křižíkova fontána. Po Průmyslovém paláci asi nejnešťastnější část areálu, kde se mělo postupně investovat do atrakcí fontány 250 mil. Kč. Společnost, která ji měla zrekonstruovanou dostat a provozovat měla podle prověření její činnosti a bonity obraty okolo 1 mil. Kč. Naštěstí tento plán pro spřízněnou firmu byl tak nesmyslný, že se od něj upustilo na konci roku 2017.

Nesmysl č. 7

Adriana Krnáčová předsedá dozorčí radě dohlížející na majetek města Prahy, u nohou ji leží nohsledi, které si tam sama „vytrafikovala“, kteří přivedli další užitečné hlupáky, jež se přisáli na štědrý rozpočet Výstaviště Praha a.s. dotovaný z peněz všech Pražanů. Současně s jejím ovládnutím výstaviště si v úředních deskách žijí poklidným životem všemožné nevýhodné smlouvy. Obsahově její přínos směřující všechny aktivity v rámci výstaviště k letošním komunálním volbám nepřináší nic pozitivního, spíš prohlubuje marasmus a nekoncepčnost. O to víc je nepochopitelná její přehnaná píle v posledních dnech v jejím úřadu. Nebo je za tím něco víc? To nám ukáže až čas.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Piráti Praha 7

Štítky: #kauzy #Praha #Výstaviště Praha

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.