Reportáže

ČePiCe Picolo Krapice aneb jak se to u Pirátů rýmuje

09. 07. 2018
Sdílet na Facebooku Tweet

S potěšením konstatujeme, že pokračuje budování a otevírání nových krajských centrál České pirátské strany, slovy Ivana Bartoše, center, která nesou v sobě spirit. Kdo z čtenářů by nerozeznal kryptografii z nadpisu, pro toho dekódujeme.                                    
ČePiCe – Jihočeské pirátské centrum v Českých Budějovicích, otevřeno v březnu 2018
PiCOlo – Pirátské centrum Olomouckého kraje, otevřeno v dubnu 2018
KraPiCe – Královéhradeckého kraje pirátské centrum, otevřeno v červnu 2018

krajske centrum 2

Poslední jmenované se otevřelo předminulý týden a i redakce Pirátských listů byla u toho. Slavnostní otevírání pirátského centra KraPiCe, které se nachází v samém centru města poblíž pěší zóny, započalo za tónů místního juniorského dixielandového orchestru. Toto bylo možná pro mnohé překvapující, s pirátskými akcemi se totiž většinou snoubí hudba v podání rapu a electro music, o to však milejší.

Už od prvních chvil přicházející oceňovali svěžest a přívětivost akce jako celku i samotné velmi povedené architektonické řešení centra včetně výtvarného využití nosného grafického manuálu Pirátské strany v okenní výzdobě (včetně využití pirátských ikonek). Pořadatelé kromě představení prostor centra veřejnosti a přiblížení cílů provozování centra, využili přítomnosti upgrade týmu Pirátské strany k první politické diskuzi s veřejností na půdě centra. Za diskusní stůl usedli trutnovský poslanec Martin Jiránek a pražská poslankyně a též 1. místopředsedkyně České pirátské strany Olga Richterová. Diskuze se vedla nad aktuálními společenskými tématy, jako je sociální bydlení, exekuce, podpora malého podnikání. Ač byl tomuto bodu programu vymezen omezený časový prostor, setkala se diskuze s nemalým zájmem všech přítomných hostů.

Místní krajské vedení tím utvrdila v přesvědčení, že setkávání s občany na podobných platformách budou pokračovat. Příjemné odpoledne se neobešlo bez, dnes už u Pirátů asi nevyhnutelného, slavnostního dortu s pirátskými emblémy. Nescházelo ani další výborné pohoštění domácí výroby. Přes tato slova chvály jedna věc přeci jen scházela. Novináři. Z této pozice byl přítomen pouze zástupce Pirátských listů. Žel, dostat se do místních médií mimo finále volební kampaně, je těžké všude v republice. Nicméně musí to být jeden z nepominutelných cílů v práci celé Pirátské strany.

https://www.piratskelisty.cz/upload/thumbs/w600/2491.jpg

KraPiCi po vydařeném startu přejeme úspěšné pokračování ve své činnosti. Dle našich informací, se plánuje během roku otevření nových pirátských center ve všech krajích krom Zlínského a samozřejmě taky nové reprezentativní sídlo Pirátů v Praze. V dlouhodobém horizontu jsou ambice v tomto ohledu ještě vyšší. To znamená vytvořit sídla s nezaměnitelným emblémem pirátské plachty v kroužku v každém významném městě ČR. Doufáme, že tento nastolený trend bude pokračovat úspěšně, tzn., že až se jednou v budoucnu ocitnete v kterémkoliv koutě Česka, bezpečně zde naleznete své pirátské, na první pohled rozpoznatelné, území. A to s jedinečnou místní specifičností.

 

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Daniel Halamíček

Štítky: #Hradec Králové #Pirátské centrum #Pirátské listy

Související články

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.