Reportáže

Piráti na Praze 1 besedovali s občany o parkování i developerech

22. 06. 2018
Sdílet na Facebooku Tweet

Praha 1 je velmi specifická a v mnohém se hodně odlišuje od jiných městských částí. Má poměrně málo stálých obyvatel, velké množství turistů a krásných památek. Také má svoje specifické problémy.

Piráti Praha 1

Na otevřenou besedu s občany, kterou pořádalo místní sdružení Piráti Praha 1, dorazil i kandidát na primátora Zdeněk Hřib. Podal pár informací o dění na magistrátu a svých plánech.

Zdeněk HřibKandidát na pražského primátora Zdeněk Hřib vysvětluje, proč Piráti hlasovali proti plánovanému rozdělení Prahy na sedm volebních obvodů pro volby do zastupitelstva na magistrát a jak nakonec hlasování dobře dopadlo.

David Hájek, který provozuje restauraci a kavárnu Roesel v Mostecké ulici, kde se akce konala, měl na besedování jen velmi málo času. Zapojoval se totiž spolu s ostatním personálem do obsluhování hostů. Živě se však zajímal o problémy Prahy 1 a sám přispěl k diskusi na žhavé téma parkování. Kupodivu si v okolí Malostranského náměstí na nedostatek parkovacích míst nestěžuje:

"Parkování je pro mě tady jednodušší než v rezidenčních čtvrtích, jako je třeba Letná. Počet míst je dostatečný, protože zde mnoho lidí trvale nebydlí. Pokud by ale byl tlak veřejnosti počet parkovacích míst zvyšovat, bylo by podle mě efektivnější zrevidovat stání, která jsou z nejrůznějších důvodů rezervovaná, například turistickým atrakcím. Bylo by to podle mě určitě levnější a také rychlejší než stavba nových garáží.”

David HájekDavid Hájek s náručí plnou mrkví, ze kterých se chystá připravit hostům zdravou čerstvou šťávu.

K tématu se přidal i Karel Kovařík s připomínkou, že přímo v Mostecké ulici je osm parkovacích míst, která jsou trvale vyhrazena pro srbské velvyslanectví. Vzhledem k tomu, že nikdy nejsou plně obsazena, podle jeho názoru by jich stačila polovina.

Někteří hosté besedy byli z jiných částí Prahy a přišli se podívat jen ze zvědavosti. Mluvilo se proto i o obecných problémech, jako například o chystaném projektu na obnovu Masarykova nádraží a dalších developerských záměrech. Samozřejmě přišla řeč i na ochranu kulturního dědictví a vizuálním smogu v památkově chráněných zónách. K tomu se živě vyjadřovali všichni zúčastnění, hlavně však architekt Tomáš Vích, a také další host z jiné městské části a kandidát do zastupitelstva na magistrát, Jaroslav Němec, který spolupracuje s Klubem za starou Prahu.

Jarda NěmecLídr kandidátky Pavel Nazarský je zamyšlen, dvojka kandidátky David Bodeček doplňuje energii a Jarda Němec se v pozadí usmívá

Beseda byla velmi zajímavá a pirátské MS Prahy 1 bude brzy pořádat další, na kterou jsou opět občané srdečně zváni.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Barbora Hrůzová

Štítky: #Beseda #Praha 1

Související články

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.