Aktuality

Setkávání Pirátů s občany Prahy 1 pokračuje

04. 06. 2018
Sdílet na Facebooku Tweet

Na druhém setkání 23. května v Kampusu Hybernská 4 jsme se především zamýšleli nad problematikou bezdomovectví. Vrchlického sady u Hlavního nádraží jsou v denních i nočních hodinách obleženy lidmi v nouzi. Víme, že náš pravidelný "nedělní guláš" pomáhá, ale samotný problém
neřeší. Řešení musí být komplexní. Předně v prevenci ztráty bydlení a ve zvýšení počtu menších denních stacionářů, kde budou k dispozici sociální pracovníci. 

Piráti 1 a

Diskuze v Dobročinné kavárně, která proběhla hned následující den, otevřela nejpalčivější problém Prahy 1, kterým je sdílené bydlení. Prakticky všichni zúčastnění mají špatné zkušennosti s tímto fenoménem a Piráti proto připravili návrhy úprav Airbnb. Poslední květnové setkání proběhlo 31. května v Kampusu Cafe, opět v duchu sdíleného bydlení. Dověděli jsme se, že i v domech SVJ se spoluúčastí MČ, je situace naprosto bezútěšná. 


V centru se s pěkným počasím na ulicích čím dál častěji objevuje pivní šlapací bar, který projíždí úzkými ulicemi centra Prahy a tvoří zácpy. Nejhorší je ale pro občany Prahy 1 hluk, plynoucí z troubících aut a řvoucích opilců. Do prázdnin se budou konat ještě tato setkání (letáček pozvánka na besedy).
Jste srdečně zváni.

Vaši Piráti – Praha 1

... a pokud chcete další podrobnosti – náš program schůzek je ke stažení v pdf ZDE.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Piráti Praha 1

Štítky: #Pirati #Praha 1

Související články

Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.