Reportáže

Z Pirátských setkání s občany Prahy 1

28. 05. 2018 | 2 komentářů
Sdílet na Facebooku Tweet

V přátelské atmosféře se ve čtvrtek 17. května uskutečnilo setkání Pirátů Prahy 1 s místními občany. Přestože setkání bylo plánované na dvě hodiny, v příjemném prostředí Caffe Bistro u Maurizzia se po oficiální části ještě dlouho v hloučcích diskutovalo. Že by témat k projednávání bylo málo, to se rozhodně nedá říci. Posuďte sami.
 

setkani Praha 1 - 1

Zatímco číšníci roznášeli kávu několika druhů a "kohoutkovou" vodu v karafách ozdobenou nakrájeným citronem, moderátorka večera Jaroslava Vatay zahájila schůzku představením lídra a čelních kandidátů pro nadcházející komunální volby. Pak už se o slovo hlásili přítomní občané a diskuze se mnohdy stočila neočekávaným směrem.

Předsedkyně Pirátů Prahy 1 - Jitka Nazarská, učitelka mateřské školky, která má na starosti sociální témata, uvedla, že v samotném širším centru postrádá mobilní toalety. Prahu loni navštívilo po dle údajů ČTK asi 8 miliónů lidí, a tak si lze asi dost živě představit, kolika z nich chyběla právě ona toaleta a jak si museli poradit.

Jeden z občanů uvedl možný důvod, proč mobiliáře v centru chybí. Podle záznamů Městské policie Prahy 1 prý docházelo v pozdních hodinách k obsazování toalet prostitutkami.

Ke slovu se pak dostal Pirát David Bodeček, který se ujal nadmíru náročné agendy: nemovitosti, předražené nájmy a podnájmy. Řešení? Audit, inventura a transparentní procesy. Tím nejpodstatnějším je ukončit úbytek obyvatel na Praze 1 a udělat vše pro to, aby se z Prahy 1 nestal skanzen pro turisty. Turismus je dobré podporovat, ale nikoli na úkor těch, kteří na Praze 1 trvale žijí. "Nechceme problémy řešit, chceme je vyřešit!" Noční hluk přecházející v řev, problémy s parkováním, s bezpečností a s cizinci, které nezajímají památky, ale jen to, jak se v Praze opít. "Členové Pirátů v poslanecké sněmovně i na Magistrátu  jsou ochotni nejen v těchto záležitostech Praze 1 pomoci," uvedl Bodeček.

Karel Kovařík má na starosti dopravu, jeden z nejpalčivějších problémů hlavního města. "Všude se kope, jeden den jdete po chodníku, nic, druhý den už tam máte kopáče. Když se jich zeptáte, co vlastně kopou, sami nevědí," dodal k tomu Karel. "Tvoří se zácpy, doprava kolabuje a radnice vážně koketuje s myšlenkou vybudovat podzemní parkoviště na Václaváku a Malostranském náměstí, čímž by samozřejmě aut zajíždějících do centra ještě přibylo. Vydávat tento krok za přínos k odlehčení dopravy v centru je úplný nesmysl. Podle mě zase někdo zalobboval a já to vidím jen jako čísi bagr na veřejné peníze," doplnil Kovařík.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Ivan Břešták

Štítky: #Pirati #Praha 1

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.