Reportáže

První den, první hodiny, první minuty rozdávání Pirátských listů

26. 05. 2018
Sdílet na Facebooku Tweet

Metro "C", stanice I.P. Pavlova ...sedmá hodina ranní a naše pirátská parta. Bílá trička „Držíme kurz“ , dobrá nálada a nezdolná energie.

první rozdávání 1

První mé letoční rozdávání provázela zvědavost. Mám za to,že reakce člověka, kterého jako Pirátka potkám na ulici, je nejvěrnějším obrazem toho, jak si stojíme. A jak si stojíme vědět chceme:-). Bylo to jiné. Jiné než na podzim před parlamentními volbami. Tehdy z lidí sálala opatrnost a odstup.

kandidát na primátora MUDr. Zdeněk Hřib rozdává Pirátské listy

Dneska v tom byly především emoce. Lidé se buď nadšeně usmívají, mají radost, že nás opět s novinami vidí, natahují ruce, berou si víc kusů. Nebo naopak jsou jejich reakce až zlostné. Prakticky nic mezi tím. Vzbudit jakoukoliv emoci je vždycky dobré, ještě o to lepší je, pokud je těch radostných emocí víc. Samozřejmě bylo. Možná je přenáší i naše nadšení, možná je to tím, co je vidět za naší prací. To, že jsou Piráti ve Sněmovně, to, že posilujeme naše řady na místních úrovních, to, že jsme pro Prahu nadějí, že by přeci jen mohly být věci lepší. Možná kombinace všeho.

Užili jsme si to. Víc slov k tomu netřeba – fotky hovoří samy. Přeji všem Pirátům, Pirátkám, dobrovolníkům, všem nadšencům, aby následující týdny s Pirátskými listy v ruce pro ně byly zábavou, radostí, hrou, aby si užili ten soulad s lidmi na ulici. Je to nejvíc, co můžeme voličům,se kterými se jinak nemáme jak setkat, dát. Úsměv, přání dobrého dne a na papíru natištěné „jsme tady stále pro vás“.

Nadšená kamelotka Nuna :-)

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Romanka Nuna Klimešová

Štítky: #noviny #Pirátské akce #Pirátské listy

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.