Reportáže

Lázeňská sezóna začíná: Ivan Bartoš ochutnal pramen v Mariánkách

15. 05. 2018
Sdílet na Facebooku Tweet

Předseda Pirátů Ivan Bartoš vyrazil do Mariánských Lázní zahájit spolu s pirátským starostou města Martinem Kalinou místní lázeňskou sezónu. Byl u požehnání místním léčivým pramenům a nenechal si ujít ani jejich ochutnávku.

Silná sestava Pirátů v Mariánských Lázních

Je to už 200 let, co byly Mariánské Lázně oficiálně prohlášeny veřejným lázeňským místem, a to na základě rozhodnutí nejvyššího purkrabího, hraběte Františka Antonína Kolovrata 6. listopadu 1818. Od té doby se zahájení lázeňské sezóny stalo neodmyslitelnou tradicí města. Mariánskolázeňská kolonáda tak každoročně ožívá a plní se nadšenci z celého Česka.

Mariánské Lázně jsou městem s atraktivní architekturou i okolní přírodou.

 

Jedním z nejvýznamnějších aktů těchto oslav byla opět mše svatá a žehnání pramenům pro další sezónu. To vyjadřuje přání a víru, že budou i v letošním roce sloužit lidem, navracet jim sílu a uzdravovat. „V moderním lázeňství sezóna vlastně nikdy nekončí, a tak má dnešní akt spíše symbolický význam,“ konstatoval Kalina.

Každý zájemce si mohl udělat selfie s Ivanem Bartošem u Zpívající fontány.

 

„Naši předkové si vážili přírody a jejích zdrojů. Dobře chápali důležitost péče o krajinu a vodu v ní. Zdejší vzácné prameny už 200 let dávají energii a navrací zdraví celým generacím. Je vidět, že je o ně dobře pečováno a že jsou právem považovány za největší bohatství,“ zmínil na pódiu Bartoš.

„Přeji místním lidem, ať se jejich město rozvíjí podle jejich nejlepší vůle a je stále lepším místem pro život. Zároveň jim přeji, aby si v každodenním shonu našli čas i na odpočinek ve zdejších parcích i pití ze zdejších unikátních léčivých pramenů,“ dodal a sám vyrazil s lázeňským pohárkem na ochutnávku.

Zpívající fontána pochází z roku 1986 a nachází se na Kolonádě Maxima Gorkého.

Sdílet na Facebooku Tweet

Autor: Andrea Mádlová

Štítky: #Ivan Bartoš #Mariánky #Mariánské Lázně

Zobrazit diskusi
Facebook Pirátské listy Twitter Pirátské listy Redakce Pirátských listů Česká pirátská strana
Redakce | Kontakt | Piráti | Facebook | Twitter | RSS články | RSS aktuality

Copyleft Pirátské listy. Publikování nebo další šíření obsahu serveru Pirátské listy je umožněno i bez písemného souhlasu. Všechna práva vyhlazena.